Zpět na » Francie: Ligue 1 » Lionel Messi byl PSG na 2 týdny suspendován za nepovolenou cestu do Saúdské Arábie

Lionel Messi byl PSG na 2 týdny suspendován za nepovolenou cestu do Saúdské Arábie

Lionel Messi byl PSG na 2 týdny suspendován za nepovolenou cestu do Saúdské Arábie © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Lionel Messi

0

Líbilo se

03.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Šestinásobný držitel Zlatého míče má problém. Lionel Messi totiž kvůli komerčním záležitostem odletěl do Saúdské Arábie i přes výslovný zákaz vedení Paris Saint-Germain. To na to okamžitě tvrdě reagovalo. Argentinský mistr světa byl suspendován na 2 týdny, během kterých nebude pobírat plat, ani hrát zápasy. V létě mu končí jeho dvouletá smlouva.

Lionel Messi podle všeho požádal PSG o povolení, aby mohl do Saúdské Arábie odcestovat, což v neděli večer učinil, když předtím dvakrát odložil plánovanou komerční cestu do této země kvůli porážkám PSG.

Messi však toto povolení nedostal, a proto byl po celodenním jednání klubové hierarchie suspendován na dva zápasy a potrestán pokutou ve výši dvoutýdenního platu.

Pětatřicetiletý Messi byl v pondělí vyfotografován v Rijádu a svou přítomnost v zemi inzeroval na svých sociálních sítích. Messi již v Saúdské Arábii působí jako velvyslanec cestovního ruchu.

Úroveň reakce klubu, který se odmítá veřejně vyjadřovat, je důkazem nové politiky v PSG, kterou řídí prezident Nasser Al-Khelaifi, podle níž nikdo není větší než klub - a pro všechny budou platit stejná pravidla.

Messi nyní vynechá nadcházející zápasy Ligue 1 proti Troyes a Ajacciu, ale mohl by se vrátit na zápas proti Auxerre 21. května.

Mistr světa se blíží ke konci své dvouleté smlouvy s lídrem Ligue 1 a minulý měsíc Sky Sports News informoval, že předtím, než se zaváže k nové smlouvě, chce být svědkem jeho sportovních plánů na příští sezónu.

Messi, který se v úterý večer vrátil do Paříže, zveřejnil na svém Instagramu ve spolupráci s VisitSaudi obrázek řady palem s popiskem: „Kdo si myslel, že v Saúdské Arábii je tolik zeleně? Rád prozkoumávám její nečekané divy, kdykoli mohu. #visitsaudi.“

Příspěvek se líbil více než 5,6 milionu lidí.

Saúdskoarabský klub Al Hilal chce Messiho podepsat letos v létě, až mu vyprší smlouva v PSG, a s podporou země je připraven zaplatit mu astronomických 400 milionů liber za pouhou jednu sezonu, aby mohl prodat ligu, v níž působí Cristiano Ronaldo i vítěz mistrovství světa 2022.

Ministr cestovního ruchu Ahmed Al-Khateeb v pondělí na Twitteru Messiho přivítal a zároveň zveřejnil fotografie argentinského vítěze mistrovství světa, a to jen několik hodin poté, co odehrál 90 minut při domácí porážce PSG s Lorientem (3:1), který snížil jeho náskok na čele Ligue 1 na pouhých pět bodů, přičemž do konce soutěže zbývá odehrát ještě tolik zápasů.

„Jsem rád, že mohu Messiho a jeho rodinu přivítat v Saúdské Arábii, aby si užili kouzelné turistické destinace a autentické zážitky,“ napsal na Twitteru Al-Khateeb. „Vítáme návštěvníky z celého světa, aby zažili jedinečný výlet do Saúdské Arábie a její pohostinnost.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články