Zpět na » Francie: Ligue 1 » Hvězda MS 2022 Ounahi má nový klub. Je jím Olympique Marseille

Francie: Ligue 1 - Hvězda MS 2022 Ounahi má nový klub. Je jím Olympique Marseille

Hvězda MS 2022 Ounahi má nový klub. Je jím Olympique Marseille © excelsior.com.mx - Ounahi zářil na MS v Kataru

0

Líbilo se

28.01. - Maroko na MS v Kataru dokázalo senzaci v podobě 4. místa a jeho hráči si vysloužili obrovský obdiv fotbalového světa. Pár se jich poprvé ukázalo širší fotbalové veřejnosti a ať už to byli Sofyan Amrabat nebo Azzedine Ounahi, je o ně tvrdý boj. O druhého jmenovaného ale již skončil. Vyhrál ho Olympique Marseille. A to za pouhých 10 milionů eur.

Do Francie se z Maroka Ounahi přesunul v roce 2018 a vybral si Štrasburk. Ve velmi ambiciózním týmu si ale nezahrál a zamířil do třetiligového Avranches. Jedna skvělá sezóna stačila na to, aby si Ounahiho všimlo prvoligové Angers a přivedlo ho do svých řad jako prakticky neznámého fotbalistu. Ounahi ale předváděl od začátku velmi působivé výkony a Angers se i díky jeho přehledu v záloze dokázalo udržet. I letos nehraje vůbec zle, ale obří zájem přišel po MS v Kataru, kde s Marokem dosáhl čtvrtého místa a byl jedním z nejlépe hodnocených záložníků.

Že v malinkém Angers, které je v tabulce beznadějně poslední, nezůstane bylo jasné. Otázkou bylo, kam 22letý Maročan zamíří. Mluvilo se o zájmu Neapole a oficiální nabídku měl podat i Leeds United. Nakonec ale zůstává ve Francii. Boj o něj vyhrál Olympique Marseille, který je v tabulce aktuálně třetí a na první PSG ztrácí jen 5 bodů. Za nadějného středopolaře zaplatí Angers jen 8 milionů eur a další 2 můžou přijít v bonusech. Angers by navíc mělo dostat i část z budoucí přestupové sumy. Smlouvu podepíše až do roku 2027.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články