Zpět na » Francie: Ligue 1 » Neporažené PSG rozdrtilo nováčka z Auxerre a k zimnímu spánku se uchýlí jako lídr soutěže

Neporažené PSG rozdrtilo nováčka z Auxerre a k zimnímu spánku se uchýlí jako lídr soutěže

Neporažené PSG rozdrtilo nováčka z Auxerre a k zimnímu spánku se uchýlí jako lídr soutěže © en.psg.fr - Výborný zápas odehrál Carlos Soler

0

Líbilo se

13.11. - REVIEW Před světovým šampionátem na dlouhou dobu poslední zápas odehrálo PSG. Jako jediný tým ve velkých evropských soutěžích jsou pařížané dosud neporaženi a nic se nezměnilo ani po zápase s nováčkem z Auxerre. Jeho snaha ovoce nepřinesla a díky smršti ve druhé půli se bude domů vracet s nepříjemným výsledkem 0:5.

PSG jasně ukázalo, proč ještě v letošní sezóně nepoznalo chuť porážky. Galtier odvádí fantastickou práci, tým šlape, hráči jsou ve velké formě a mají chuť hrát. Dalším faktorem je zkrátka kvalita soupeřů. Nejsilnějším byla zřejmě Benfica Lisabon v Lize Mistrů a tu tým porazit nedokázal. Proti Auxerre už ale šlo PSG do vedení v 11. minutě. Nuno Mendes vybídl ke skórování nejlepšího střelce ligy Mbappého. Střelecky aktivnější ale byli hosté. Velmi nadějnou šanci měl Niang ale výborně ho vychytal Donnarumma.

Galtierovi svěřenci vlétli do druhé půle s úplně jinou chutí a všechny naděje Auxerre zmrazili. Druhou asistenci si po pěkné indiviudální akci připsal portugalský bek Nuno Mendes. Jeho centr hlavou do brány poslal Carlos Soler. Uplynulo pak dalších 6 minut a před bránou se zjevil Achraf Hakimi a nemýlil se. Asistoval střelec druhé branky Soler.

Na další branky jsme čekali přes 20 minut. Obrovský závar před bránou vyřešila souhra střídajících Ekitikeho se Sanchesem a právě Renato Sanches nakonec skóroval. Ekitike se ale přeci jen do střelecké listiny zapsal. Obral o míč obránce a popáté překonal Costila, Byla to pro něj první branka a tak si vysloužil i tradiční výslužku pohlavků a facek od zkušenějších spoluhráčů.

David Suchý / psgtalk.com

Nejnovější články