Zpět na » Francie: Ligue 1 » Transfermarket upravil hodnoty hráčů v Ligue 1. V hlavní roli jsou borci z PSG

Transfermarket upravil hodnoty hráčů v Ligue 1. V hlavní roli jsou borci z PSG

Transfermarket upravil hodnoty hráčů v Ligue 1. V hlavní roli jsou borci z PSG © jn.pt - Vitinha a Nuno Mendes jsou budoucností portugalského fotbalu

0

Líbilo se

20.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Web transfermarket se se začátkem reprezentační přestávky pustil do úpravy hodnot hráčů po celém světě. Již upravil menší ligy jako tureckou Süper Lig, Eredivisie nebo rakouskou Bundesligu. První z top 5 lig se kterými přišel byla Ligue 1. Nové hodnoty se dočkaly nové posily PSG, ať už se jednalo o nárůst nebo pokles, nebo třeba borci jako Gouiri a Tete.

Vítězové

Vitinha - Portugalský záložník přišel do Paříže z Porta za poměrně velkou částku. Byl první Camposovou posilou, a tak na něj je možná větší tlak než na ostatní nové záložníky. A právě i přes jejich konkurenci se Vitinha pravidelně objevuje v základní sestavě a hodnota mu narostla o 10 milionů eur. Nyní je na úrovni 40 milionů eur.

Nuno Mendes - Jeho loňské začátky v PSG byli rozpačité, ale od 19letého beka nemůžete čekat zázraky. V novém ročníku ale ukazuje, jak moc vyrostl a je oporou PSG. Zatímco minulou sezónu dokázal v lize jen jednou asistovat, za letošních 8 zápasů má gól a 2 asistence. Za to si stejně jako Vitinha zasloužil 10 milionů eur navrch na celkových 50 milionů eur!

Tete - Když přicházel ze Šachťaru v rozběhnuté loňské sezóně, nikdo v Lyonu asi nevěděl, co od mladého Brazilce čekat. Na Ukrajině sice zářil, ale Ligue 1 je úplně něco jiného. Za 9 zápasů zapsal 2+5 a v podobných číslech pokračuje i letos. 4 góly dal a na 2 přihrál. Hraje výborně a vysloužil si vylepšení hodnoty o 6 milionů eur na dohromady 28 milionů.

Tete řádí v Lyonu

Poražení

Fabián Ruíz - Posila z Neapole doplatila na to, že v sezóně ještě prakticky nehrála. Výborný španělský záložník byl mimo kádr v Itálii a první 3 možné zápasy za PSG nenastoupil. V základní sestavě nastoupil až při výhře 1:0 v Lyonu. Času na to prosadit se má ještě spoustu. Pozici nejdražšího záložníka PSG ale vrátil zpět Marco Verrattimu.

Fabián Ruíz

Carlos Soler - Ruízův krajan také přišel o 10 milionů eur ze své hodnoty. Zde ale nevím, jak ztrátu odůvodnit. Na rozdíl od Ruíze za Valencii hrál, dokonce jako kapitán a vstřelil i gól. Za PSG odehrál 3 zápasy, ale pouze 13 minut. Na svou šanci si 25letý záložník určitě potká a část své hodnoty získá zpět.

Amine Gouiri - Už 2 sezóny je Gouiri jednou z největších francouzských hvězd soutěže. Před trefou proti Auxerre se ale jeho poslední gól v Ligue 1 datoval až do března minulého roku, tehdy ještě v dresu Nice. Právě toto gólové sucho ho asi připravilo o lepší angažmá, než je “pouze” Rennes, kde má ale extrémně dobrou výchozí pozici.

David Suchý / transfermarkt.com

Nejnovější články