Zpět na » Francie: Ligue 1 » Hvězdný Gouiri odchází z Nice výměnou za Labordeho do Rennes

Francie: Ligue 1 - Hvězdný Gouiri odchází z Nice výměnou za Labordeho do Rennes

Hvězdný Gouiri odchází z Nice výměnou za Labordeho do Rennes © playmakerstats.com - Amine Gouiri

0

Líbilo se

02.09. - Jeden patří mezi největší talenty francouzského fotbalu a druhý už je nějaký ten rok jedním z nejspolehlivějších střelců Ligue 1. A právě Amine Gouiriho Nice vyměnilo za Gaetana Labordeho + doplatek se Stade Rennes. Zatímco Gouiri bude dalším talentovaným fotbalistou do skvělého týmu Rennes, Laborde se znovu setká s Delortem, se kterým tvořil v Montpellieru jednu z nejobávanějších dvojic soutěže.

Amine Gouiriho vychoval Olympique Lyon. V prvním týmu se ale neprosadil, a tak vzal angažmá v Nice, které za hráče prakticky bez zkušeností s dospělým fotbalem a po těžkém zranění zaplatilo 7 milionů eur. Skvělý nákup. Během dvou sezón dal 22 gólů a na 16 přihrál. Hodnota mu vzrostla ze 4 na 42 milionů eur a nyní místo kroku do slavnějšího klubu za 26 milionů eur přestupuje do Rennes v rámci výměny za Labordeho.

Gaetan Laborde je zkušenější borec. Je mu 28 let a začínal v Bordeaux, kde se přes hostování v Red Star Paříž, Brestu a Clermontu prosadil i do prvního týmu. Díru do světa ale neudělal a přestoupil za 3 miliony eur do Montpellieru. Tam vytvořil úžasnou dvojici s Andy Delortem a po 2 sezónách za 15 milionů posílil Rennes. Tam se ale příliš neohřál. Ve 34 zápasech dal 12 gólů, na 8 jich přihrál a Nice, které má zatím poměrně slabý rozjezd ho přivádí právě k Delortovi, který stejně jako Laborde odešel z Montpellieru minulý rok. Dal 16 gólů a na jeho obnovenou spolupráci s Labordem se budeme těšit.

Gaetan Laborde

Rennes má senzační mladý tým s hráči, od kterých jsme ještě rozhodně neviděli to nejlepší. Ať už mluvíme o nově příchozích Kalimuendovi se stoperem Thaetem, již prověřených křídelnících Dokuovi, Kamaldeenovi nebo chorvatském záložníkovi Lovro Majerovi. A Gouiri bude nejspíš vlajkovou lodí. Poslední 2 roky je okolo 22letého útočníka velký hype a že skončí právě v Rennes bychom asi nečekali.

Skvělý přestup je to i pro Nice. Laborde má podobná čísla jako Gouiri, podobně jako on není typickým hrotovým útočníkem a opravdu klíčovou roli při jeho působení bude hrát reprezentant Alžírska Andy Delort. Kus za kus a získané peníze. Nice si zřejmě nemůže stěžovat. Gouiri by odešel tak jako tak a klub rovnou získal jeho náhradu, o které můžeme říci, že je zaručeným úspěchem.

David Suchý / getfootballnewsfrance.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články