Zpět na » Francie: Ligue 1 » Lille ze Sochaux přivádí nadějného Alana Virginiuse. Zazářil i na Slovensku

Lille ze Sochaux přivádí nadějného Alana Virginiuse. Zazářil i na Slovensku

Lille ze Sochaux přivádí nadějného Alana Virginiuse. Zazářil i na Slovensku © flipboard.com - Alan Virginius přestupuje do Lille

0

Líbilo se

17.08. - Lille je známé svou fantastickou výchovou a následným prodejem mladých hráčů. Díky tomu tento klub vydělal obrovské miliony finančně se zabezpečil na další sezóny. Levně nakoupit, vytříbit a draze prodat. To se povedlo třeba u Victora Osimhena, Nicolase Pépého nebo Amadou Onany. Za tyhle 3 klub utratil dohromady 52 milionů eur. Rozhodně to není málo. Ale po jejich prodeji se klubová kasa doplnila o 192 milionů eur. Přes 140 milionů eur profit na 3 hráčích. Dalším, kdo z Lille vyletí mezi hvězdy je 19letý Alan Virginius, který přichází ze Sochaux.

Virginiuse vychovalo pařížské FC, odkud se ale už ve svých 15 letech vydal do Sochaux. Dříve prvoligový klub sice asi není nejblyštivější adresou, ale mladý Virginius si vybral správně. Již v 17 debutoval v Ligue 2 a do dnešního dne odehrál už 46 zápasů ve druhé nejvyšší francouzské soutěži. V minulé sezóně jich bylo rovnou 31, ve kterých 5x skóroval. Upozornil na sebe také hlavně na slovenském mistrovství Evropy do 19 let. 2 góly tam dal a na 3 přihrál. Jeho Francie vypadla v semifinále s fantastickým Izraelem.

Hraje z pravého křídla a mezi jeho největší přednosti patří hlavně jeho rychlost a skvělá technika. Při jednom ze zápasů mu naměřili rychlost až 36,48 kilometrů za hodinu. Šílené. Stejně jako většina hráčů v tomto věku ale Virginius zkrátka musí dospět. Jeho rozhodování ve finální fázi je častokrát neadekvátní situaci a jsou z toho zbytečně ztracené balóny. Pokud ho ale vidíte hrát, že má talent je to první, co si řeknete.

Lille o 19letého Francouze muselo soupeřit. Nebylo totiž jediným zájemcem. Poptávali se na něj totiž i Newcastle, Bayer Leverkusen a Anderlecht. Finální výběr pak byl mezi Lorientem a Lille. Zatímco Lorient Virginiuse chtěl na hostování, Lille na stůl rovnou položilo peníze na jeho přestup. Má se jednat přibližně o 4 miliony eur.

David Suchý / getfootballnewsfrance.com

Nejnovější články