Zpět na » Francie: Ligue 1 » Stade Rennes ulovilo talentovaného Kalimuenda z PSG

Stade Rennes ulovilo talentovaného Kalimuenda z PSG

Stade Rennes ulovilo talentovaného Kalimuenda z PSG © goal.com - Arnaud Kalimuendo

0

Líbilo se

10.08. - Stade Rennes se v minulém ročníku mohlo chlubit jednou z nejsilnějších ofenziv v celé Francii. Martina Terriera fantasticky doplňoval Gaetan Laborde a gólová byla i záloha. V týmu jsou navíc talentovaná křídla jako Jéremy Doku nebo Kamaldeen Sulemana. Do už tak nabitého útoku navíc z PSG za nemalou částku přijde 20letý Arnaud Kalimuendo.

20letý útočník byl PSG vychováván již od svých 10 let. Prošel všemi mládežnickými týmy, až se nakonec dostal mezi hvězdy typu Neymar nebo Mbappé a v roce 2020 pod trenérem Tuchelem debutoval v Ligue 1. Ještě ten rok byl poslán na hostování do klubu, kterému při svém debutu čelil. Do Lens. Tam se 18letý útočník uvedl ve výborném světle, vstřelil 7 gólů a pro další ročník si ho tento klub stáhl znovu. Mezitím stihl i 2 starty v A-týmu. Kalimuendo se trefil 13x.

Hodnota mu stoupla na 18 milionů eur a přilákal zájem dalších klubů. PSG přivedlo Ekitikeho z Remeše a s Kalimuendem je ochotné se rozloučit. A právě Rennes by ho rádo uvítalo ve svém kádru. Zaplatit ale má okolo 25 milionů eur. Z mládežnického reprezentanta Francie by to dělalo druhou nejdražší posilu v historii klubu. Dražší, a to pouze o 1 milion eur, byl jen Jéremy Doku z Anderlechtu.

Rennes minulou sezónu skončilo na 4. místě a s druhou nejlepší ofenzivní silou v soutěži. Terrier se trefil 21x, Laborde 12x, Bourigeaud 11x, Guirassy 9x a 6x Majer. Skvělá sezóna a v té nové klub směřuje za ještě lepšími výsledky. K tomu mají dopomoci stopeři Theate a Rodon, legendární brankář Mandanda a právě mladík Kalimuendo.

David Suchý / goal.com

Noviny
Nejnovější články