Zpět na » Francie: Ligue 1 » Preview 11. kola Ligue 1

Preview 11. kola Ligue 1

0

Líbilo se

20.10. - Fotbalportal Vám přináší preview 11. kola francouzské ligy.

AUXERRE (16) - LORIENT (13)

Začátek v sobotu v 16 hodin.

Loni se soupeři rozešli dvakrát výsledkem 2:1, když vyhráli pokaždé domácí. Potrestané hráče nemá ani jeden ze soupeřů, před reprezentační přestávkou na tom byli s formou úplně stejně špatně. Mužstvu Auxerre bude chybět v obraně Baptiste Martin*** a v záloze Frederic Thomas****, hostům v útoku Nicolas Marin****. Věřím tomu, že si body rozdělí.

CAEN (17) – LILLE (11)

Začátek v sobotu v 16 hodin.

Soupeři se spolu v loňské sezóně nepotkali, potrestaný není nikdo. Caen potřebuje doma bobovat, protože venku to moc neumějí. Naopak Lille se daří venku celkem slušně, a je to mužstvo s největším počtem remíz v Ligue 1. Za domácí v obraně nenastoupí Cedric Hengbart*** a v záloze Anthony Heroin***. Hosté však budou postrádat v záloze Marko Maric*** a v útoku Souleymane Youla***.Já zvolím v tomto zápase remízu jako ostrý tip a dokonce bych se odvážil vsadit, že zápas nebude ani o větším počtu gólů, maximálně 1:1.

NICE (8) - METZ (20)

Začátek v sobotu v 16 hodin.

Neustále jsem zde napadán za mou kritiku Metz, takže velmi objektivně.Potrestané budou mít dva hráče, z obrany Senegalce Gueye** a ze zálohy Juliena Francoise****. Ze zdravotních důvodů pak v záloze nenastoupí Daniel Gygax*** a v útoku Wilmer Aguirre***.

Nice jsou na domácím trávníku letos neporaženi.Chybět jim bude jen první gólman Hugo Lloris***. Kurz na jejich vítězství je 1,7, já mu věřím s důvěrou 7/10.

RENNES (5) – LE MANS (3)

Začátek v sobotu v 16 hodin.

Loňské záznamy ukazují výsledky 1:1 a 0:0 (na hřišti Le Mans).Potrestané hráče nemá žádný ze soupeřů, oba v celkem slušné formě. U domácích však bude velmi chybět v útoku Jimmy Briand****, v záloze pak Stephane M'Bia**** a Olivier Thomert****. Le Mans nastoupí komplet a domácí tentokrát budou rozhodně za případný bod rádi.

STRASBOURG (7) - BORDEAUX (4)

Začátek v sobotu v 16 hodin.

Také tito dva soupeři loni hráli odlišné soutěže, ale domácí jsou velmi příjemným překvapením Ligue1. Ačkoliv se jim před sezónou po vyhazovu trenéra J.P.Papina nedávalo moc šancí na záchranu, jsou aktuálně na 7. místě tabulky. Hosté jsou na tom ještě lépe a venku ještě neprohráli. Potrestané hráče nemá žádné mužstvo, hráčská kvalita je na straně hostů. U domácích nenastoupí v záloze pouze Guillaume Lacour***, u hostů zase bude chybět jen útočník Gabriel Obertan***.Neprohra hostů je hodnocena kurzem 1,44, nemyslím si, že by domácí měli šanci vyhrát. Důvěra 7/10.

TOULOUSE (10) – ST. ETIENNE (8)

Začátek v sobotu v 16 hodin.

Loňský výsledek 1:0 by se mohl opět opakovat, kdyby domácí neměli potrestaného Elmandera****. Navíc v obraně bude chybět Herita Ilunga*** a v brance Nicolas Douchez****.Nicméně hosté jsou venku hodně špatní, ale nastoupí komplet.

VALENCIENNES (6) - PSG (14)

Začátek v sobotu v 16 hodin.

V tomto zápase se bude podle mne především hrát o židli hostujícího trenéra Le Guena. Prezident PSG Cayzac totiž před sezónou vyhlašoval útok na poháry a dušoval se, že se loňská bídná sezóna opakovat nebude. Tomu asi současné 14. místo PSG určitě neodpovídá a tento klub je podstatně lepší venku než doma. Loni vzájemně 0:0. Domácím bude chybět v obraně Guillaume Rippert***, jinak jsou komplet. U hostů jsou absence jen v záloze: Jerome Rothen**** a Clement Chamtome***.Domácí jsou sice doma neporaženi (4-1-0), ale v sobotu další body ztratí a já si odvážně zatipuji neprohru hostí v kurzu 1,5 s důvěrou 6/10.

LYON (1) - MONACO (12)

Začátek v sobotu v 16,15 hodin.

Loňský výsledek 0:0 rozhodně neočekávám. Žádný ze soupeřů nemá potrestané hráče, v domácím útoku tak nastoupí hvězda prvního kvalifikačního utkání Francie na Farských ostrovech Karima Benzemy****, za hosty věřím, že dostane šanci náš Honza Koller***. Ani jeden ze soupeřů nemá na marodce nikoho nového, takže oba týmy nastoupí v plné síle.Takže by góly padal mohly, a to je v kurzu 2,0 slušný tip na důvěru 6/10.

NANCY (2) - SOCHAUX (19)

Začátek v neděli v 18 hodin.

Za domácí nenastoupí potrestaný obránce Sebastien Puygrenier****, což by mělo podpořit tip na podobný výsledek jako loni, kdy zápas skončil 5:2! Také absence zraněného dalšího obránce Damian Macaluso** nebude moc znát, u mužstva trenér prodloužil smlouvu a Nancy se veze na vítězné vlně. Hosté budou kompletní, takže opravdu lze v tomto zápase očekávat více než 2,5 gólu, což bude také můj hlavní tip. S kurzem 2,1 si ho již teď zahraji za důvěru 7/10. Jinak podotýkám, že Nancy letos doma neztratilo ještě ani bod!

MARSEILLE (18) - LENS (15)

Začátek v neděli ve 21 hodin.

Tento zápas bude pravděpodobně šlágrem kola a může se hrát i o trenérské židle. Hvězdami nabitý kádr Marseille je na sestupové pozici a také Lens měli před sezónou úplně jiné cíle. Vzhledem k tomu, že půjde opravdu o hodně, očekávám minimum gólů, takže tato sázka v kurzu 1,53 má již teď důvěru 6,5/10. Doufám, že domácí dokáží v obraně nahradit potrestaného zkušeného Nigerijce Taiwa**** a v záloze zraněného Boudewijn Zenden*** a Samir Nasri***. Hosté nemají žádné nově zraněné hráče.

 • **** - hráč,který odehrál naprostou většinu zápasů a je pilířem mužstva
 • *** - hráč, který odehrál více než polovinu zápasů nebo má výborné gólové či přihrávkové schopnosti
 • ** - hráč, který odehrál méně než polovinu zápasů, většinou hodně střídá a sem tam něco vytvoří
 • * - hráč s několika starty bez výrazných projevů
 • bez* - o hráči nemám podrobné informace


 • 4/10 - Ĺ patně vypsaný kurz nebo sázka do wildu
 • 5/10 - Normální běžná sázka do AKO
 • 6/10 - Věřím hodně moc, že to vyjde
 • 7/10 - MAIN - hlavní sázka
 • 8/10 - SUPERTIP
 • 9/10 - Speciální důvody, fixed zápas

/ Fotbalportal.cz

Nejnovější články