Zpět na » Francie: Ligue 1 » Paris Saint-Germain odvolalo Mauricia Pochettina. Novým koučem má být Christophe Galtier

Paris Saint-Germain odvolalo Mauricia Pochettina. Novým koučem má být Christophe Galtier

Paris Saint-Germain odvolalo Mauricia Pochettina. Novým koučem má být Christophe Galtier © skysports.com, fotbalportal.cz - Mauricio Pochettino končí v PSG

0

Líbilo se

05.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Proslýchalo se, že vše k tomuto rozuzlení směřuje. Mauriciu Pochettinovi francouzský titul s náskokem 15 bodů nestačil na to, aby mohl zůstat na lavičce Paris Saint-Germain. Je dalším z řady věhlasných trenérů, kterým zlomilo vaz to, že nedovedl francouzský klub k triumfu v Lize mistrů. A to i přesto, že v útoku měl superhvězdnou trojici Neymar-Mbappé-Messi. Kdo bude novým lodivodem?

Mauricio Pochettino, bývalý manažer Tottenhamu a Southamptonu, opustil PSG přesto, že dovedl PSG k francouzskému titulu, který získal s náskokem 15 bodů, což je největší náskok týmu, který získal titul v pěti nejlepších ligách.

Nakonec to však bylo hlavním problémem Liga mistrů. Soutěž, po které katarští majitelé tolik touží. To stálo Pochettina místo.

PSG v osmifinále s Realem Madrid, vedlo v součtu už 2:0 a do konce zbývalo pouhých 45 minut. Jeho snahu však zhatil hattrick Karima Benzemy.

Pochettino dokázal PSG v předchozí sezoně dovést do semifinále a stal se teprve druhým manažerem v historii klubu, kterému se to podařilo pod současnými majiteli, ale vyřadil ho Manchester City.

Manchester United zvažoval Mauricia Pochettina na pozici manažera, kterou na konci sezony uvolnil dočasný ředitel Ralf Rangnick, ale místo toho se rozhodl najmout Erika ten Haga z Ajaxu.

SFSDGSChristophe Galtier (zdroj: skysports.com)

Na uvolněné místo má přijít pětapadesátiletý Christophe Galtier dovedl Lille v sezoně 2020/2021 k titulu v Ligue 1, poté přešel do Nice, které pod jeho vedením v minulé sezoně obsadilo páté místo ve francouzské nejvyšší soutěži.

Přelomová analýza dat, která důkladně prověřila hlavní kandidáty na Pochettinova nástupce, vyvolala obavy o vhodnosti Galtiera pro PSG.

Společnost Carteret Analytics kombinuje nezpracované údaje o manažerech s vlastními algoritmy na míru a vytváří tak Carteret Manager Rating - nástroj, který používají rozhodovací orgány fotbalových klubů k posouzení schopností, kvality a potenciálu potenciálních manažerů.

Komplexní analýza vychází z výkonů manažerů za posledních šest sezón a následně je porovnávána s očekáváními, silou soupeřů a různými dalšími faktory, jako jsou styly a formace.

Obvykle se jedná o důvěrné informace, které mají pomoci vedení fotbalových klubů, ale o analýzu PSG se podělili v rámci speciální studie pro Sky Sports.

Galtier má mnohem nižší hodnocení než Pochettino nebo další tipovaní náhradníci Zinedine Zidane a José Mourinho a jeho mimořádně defenzivní styl kontrastuje s obvyklým přístupem PSG.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články