Zpět na » Francie: Ligue 1 » Aouar má nové zájemce. Společně s Arsenalem jej lákají už také Juventus a PSG

Francie: Ligue 1 - Aouar má nové zájemce. Společně s Arsenalem jej lákají už také Juventus a PSG

Aouar má nové zájemce. Společně s Arsenalem jej lákají už také Juventus a PSG © goal.com - Kde po odchodu z Lyonu zakotví Houssem Aouar?

0

Líbilo se

26.10. - Londýnským Kanonýrům údajně přibyla v boji o dlouhodobý přestupní cíl výrazná konkurence. Houssem Aouar měl na stole stěhování do Anglie už přes léto, nabídku ovšem na poslední chvíli zavrhl, ostatně stejně jako jeho stávající zaměstnavatel Lyon. Arsenal se nehodlá odchovance Olympiku vzdát, teď však bude muset počítat i s dvojicí dalších gigantů evropské kopané, kteří mu budou v pomyslném závodu dýchat na záda.

Celek z Emirates Stadium, jenž musel obchodovat s tradičně omezeným rozpočtem, se zdráhal na konci uplynulého transferového okna za Aouara vypláznout požadovaných 45 miliónů liber. Ságu pak alespoň dočasně uzavřel samotný hráč, který vyhlásil, že svůj mateřský klub v roce 2020 neopustí.

Přestože Arsenal okamžitě přesunul své vyjednavače do Španělska, odkud za 50 miliónů euro narychlo přivedl Thomase Parteye, 22letý kapitán Lyonu stále figuruje vysoko na jeho seznamu. Pozici favorita na Aouarův podpis mu ale podle všeho vyfoukly Juventus Turín s Paris Saint-Germain.

V případě italského hegemona hraje nezanedbatelnou roli přátelství prezidentů obou klubů, Jeana-Michela Aulase a Andrei Agnelliho. Přestup do PSG by naopak umožnil středopolaři s alžírskými kořeny setrvat na francouzské půdě, kde se nemusí přizpůsobovat jazyku ani prostředí.

K přesunu jinam však Aouar s největší pravděpodobností přistoupí nejdříve příští rok v létě. Lednovým odchodem by mohl ohrozit svou účast na nadcházejícím evropském šampionátu. V dresu seniorské reprezentace galského kohouta zatím nastoupil jen v říjnu na 59 minut proti Ukrajině a v kádru zdaleka nemá jisté místo.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, tuttosport.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
peteo - 27.10. Odpovědět

Kurzové sázky - Tenis - Stolní tenis - 100% spolehlivé informace

https://nivexe.blogspot.cz/

peteo
Reklama
Reklama
Nejnovější články