Zpět na » Francie: Ligue 1 » Přestup do velkoklubu? Nikoliv, supertalent zůstává v mateřském týmu

Francie: Ligue 1 - Přestup do velkoklubu? Nikoliv, supertalent zůstává v mateřském týmu

Přestup do velkoklubu? Nikoliv, supertalent zůstává v mateřském týmu © 90min.com - Eduardo Camavinga bude muset svůj odchod odložit

0

Líbilo se

30.07. - Stade Rennais, bývalý zaměstnavatel českého gólmana Tomáše Koubka, prožilo fantastickou sezónu. Přestože se Ligue 1 nemohla kvůli koronavirové pandemii dohrát, tradiční celek ze severozápadu Francie obsadil překvapivé třetí místo. V předkolech Ligy mistrů by měl pomoci také Eduardo Camavinga, kometa uplynulého ročníku, která se zatím nejspíše nepřestěhuje na věhlasnější adresu.

Teprve sedmnáctiletý defenzivní záložník má za sebou průlomové období. Mezi elitou země galského kohouta nastřádal celkem 25 ligových startů, během nichž zaznamenal jeden gól a dvě asistence. Čím však zaujal nejvíce, byla jeho fyzická připravenost a poctivé plnění defenzivních úloh. Neztratil se ani při zakládání útočných akcí z hloubi pole.

Podobně mladý příslib vyplave na povrch světové kopané jen málokdy. Nelze se tedy divit, že se po Camavingovi okamžitě začaly doptávat nejen zahraniční giganti. Rennes údajně nastavilo prodejní laťku na 80 miliónů eur, jejíž naplnění prý nejreálněji zvažoval Real Madrid. Novinové řádky zahraničních deníků okořenily rovněž zprávy o zájmu Bayernu Mnichov a nepřekvapivě také Paris Saint-Germain.

Klubový prezident Nicolas Holveck se nehodlá Eduarda Camavingy vzdát

Abych byl upřímný, třeba s Bayernem jsme nejednali. Nemějte o letošním přestupním trhu tak vysoké mínění," řekl pro RMC Sport prezident Rennes Nicolas Holveck. „Velkým organizacím nadělala krize největší potíže. Pokud se dostaneme do Champions League, možná si budeme moci dovolit někoho koupit. V opačném případě ovšem nikdo odcházet nebude," uzemnil veškeré spekulace.

Postoj samotného hráče známý není, faktem však zůstává, že volání zmiňovaných těžkých vah se neignoruje lehce. Z objektivního hlediska by ale fotbalistovi, jehož herním stylem lze přirovnat k N´Golo Kantému, přinejmenším ještě jeden rok ve stávajícím působišti určitě neuškodil.

Rodák z Angoly se s rodinou přestěhoval na starý kontinent ve dvou letech. Od jedenácti je součástí akademie Rennais, v jehož první týmu debutoval loni na jaře. 182 centimetrů vysoký středopolař patří i přes svůj podstatně nižší věk k francouzské reprezentaci do 21 let.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články