Manchester United i bez řady opor předvedl fantastický obrat, Porto v prodloužení udolalo Schickovo AS
© skysports.com - Obrovská euforie Manchesteru po třetím vstřeleném gólu
7
06.03. -
Bez řady absentujících hráčů se Rudí ďáblové vydali do Parku princů pokusit se o smazání dvoubrankového manka z úvodního zápasu. A povedlo se. Díky proměněné penaltě v nastavení a díky více gólům vstřelených na hřišti soupeře se Manchester United může radovat ze senzačního postupu do čtvrtfinále. Z druhého zápasu postoupilo Porto, které v prodloužení udolalo římské AS.
PSG - Manchester United 1:3
Branky: 12. Bernat - 2. R. Lukaku, 30. R. Lukaku, 90+4. Rashford (pen.)
Paris Saint-Germain FC: Buffon - Kehrer (70. Paredes), Silva (C), Kimpembe, Bernat - Verratti, Marquinhos - Dani Alves (90+5. Cavani), Draxler (70. Meunier), Di María - Mbappé
Manchester United: de Gea - Lindelöf, Bailly (36. Dalot), Smalling, Shaw - Young (C) (87. Greenwood), McTominay, Fred - Pereira (80. Chong), R. Lukaku, Rashford
Manchester potřeboval ke zdramatizování dvojzápasu vstřelit rychlý gól, což se mu povedlo dokonale. Už ve druhé minutě totiž obrovskou chybu Kehrera v rozehrávce využil Romelu Lukaku, který samostatný únik zakončil kličkou Buffonovi a následnou střelou do prázdné brány.
Radost Romela Lukaka po první vstřelené brance (zdroj:goal.com)
O deset minut později bylo v táboře PSG podstatně veseleji, to když skvělou přihrávku Mbappého napříč vápnem umístil do odkryté brány levý bek, Juan Bernat. Jenomže Rudí ďáblové, hrající kvůli velkému množství absentujících hráčů v neúplně nejlepší sestavě se po půl hodině znovu dostali do vedení a opět u toho byl Lukaku, jenž využil nejistého zákroku Buffona proti pokusu Rashforda, belgický útočník poté již neměl problém poslat míč do prázdné brány.
Po změně stran se lídrovi francouzské Ligue 1 podařilo i podruhé vyrovnat, avšak zakončující Di María stál v ofsajdovém postavení. V nastavení základní hrací doby přišel pro domácí příznivce obrovský šok. Kimpembe zahrál po střele Dalota rukou a po konzultaci s videem nařídil hlavní sudí Skomina pokutový kop. K tomu se postavil Marcus Rashford a ačkoli Buffon vystihl směr rány, tak zasáhnout nedokázal.
Rashford těžkou chvíli zvládl a poslal Manchester United do čtvrtfinále Ligy mistrů (zdroj: skysports.com)
Hráči Manchesteru United si závěrečné minuty pohlídali a po závěrečném hvizdu propukli v obrovskou euforii, zatímco hráčům francouzského mistra zbyly pouze oči pro pláč. Družina Ole Gunnara Solskjæra se fantasticky vypořádala s velkým množstvím absentujících hráčů a po výhře 3:1 zaslouženě postupuje do čtvrtfinále Ligy mistrů.
Porto - AS Řím 3:1 po prodloužení
Branky: 26. Tiquinho Soares, 52. Marega, 117. Telles (pen.) - 37. De Rossi (pen.)
FC Porto: Casillas - Militao (103. Maxi Pereira), Felipe, Pepe, Telles - J. M. Corona (69. Brahimi), H Herrera (C), Danilo, Otávio (93. Hernâni) - Marega, Tiquinho Soares (78. Fernando)
AS Řím: Olsen - Juan Jesus, Manolas, Marcano (76. Cristante) - Karsdorp (55. Florenzi), N´Zonzi, De Rossi (C) (45+4. Lorenzo Pellegrini, 96. Schick), Kolarov - Zaniolo, Perotti - Džeko
Domácí hráči věděli, že pro šanci na postup musí vstřelit minimálně jeden gól a to se začalo projevovat hned od začátku zápasu. Šance Corony ani Tellese sice brankou neskončily, avšak do třetice už se portugalský celek radovat mohl. Ve 26. minutě po hrubce Manolase domácí založili rychlý brejk, na jehož konci stál Tiquinho Soares, jenž po přihrávce Maregy zakončoval do odkryté svatyně.
O deset minut později ale přišla komplikace, když Militao ve vlastním vápně poslal k zemi Perottiho a sudí bez váhání nařídil penaltu. K té se postavil ostřílený Daniele De Rossi, italský mazák poslal Casillase na druhou stranu. Ovšem Porto si dokázalo vzít své vedení zpět v 52. minutě po výborném centru Corony, na nějž si naběhl nikým nehlídaný Marega.
O postupu Porta do čtvrtfinále rozhodl Ale Telles (zdroj: goal.com)
Když v 77. minutě Brahimi ztroskotal na Olsenovi, tak bylo čím dál tím jasnější, že utkání nezadržitelně směřuje do prodloužení. V tom měl postupující gól na kopačce Marega, svou pohotovou střelu ale poslal nad branku. Rozhodující moment přišel ve 117. minutě, kdy po faulu Florenziho byla nařízena penalta i na druhé straně. Na svá bedra vzal zodpovědnost Telles, jenž stejně jako jeho protivník poslal gólmana na druhou stranu a mohl začít slavit se svým celkem postup do čtvrtfinále.
I Porto tak podobně jako Manchester United dokázalo obrátit nepříznivý stav a může se rovněž radovat z postupu do další fáze Ligy mistrů. Pro AS, ve kterém působí i český útočník Patrik Schick, pouť nejprestižnější evropskou soutěží končí.
Milan Huppert / fotbalportal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Hvězda West Hamu je blízko přestupu...
Crysencio Summerville prožil hodně turbulentní sezónu. Nálepka přestupového flopu, zranění, poté ale neskutečná gólová... -
5 posil, které potřebuje Liverpool:...
Liverpool čeká velmi náročná sezóna. Musí se chytit nepovedené loňské posily, musí se chytit nový trenér Andoni Iraola,... -
Obměna anglického nároďáku? Nová...
Anglie se s turnajem v Americe rozloučila historicky druhou získanou medailí ze světových šampionátů. Třetí bronzový pokus... -
Finále mistrovství světa potřetí...
Od roku 1990 hrálo finále mistrovství světa nejvíce hráčů zastupujících Bayern Mnichov. Pokud to ale takhle půjde dál, na... -
Barcelona zvažuje letní přestup...
Barcelona by se mohla pokusit o přestup pravého obránce Tottenhamu Pedra Porra v letním přestupním okně, a to v případě... -
Tottenham chce přeskočit Liverpool a...
Tottenham vstoupil do závodu o jednu z největších revelací Mistrovství světa 2026, která byla dosud spojována s Chelsea a... -
Kdo je nejlepší hráč historie...
Neuvěřitelné výkony největších hvězd tohoto světového šampionátu nás opět přinutily přemýšlet. Kdo je tím vůbec...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


