Zpět na » Francie: Ligue 1 » Kylian Mbappé vysvětluje, proč opustil Monako a zvolil Paris Saint-Germain

Kylian Mbappé vysvětluje, proč opustil Monako a zvolil Paris Saint-Germain

Kylian Mbappé vysvětluje, proč opustil Monako a zvolil Paris Saint-Germain © thesun.co.uk, fotbalportal.cz - Proč si Mbappé vybral PSG?

4

Líbilo se

04.09. - Mohl odejít například do Realu Madrid. Mnozí mu doporučovali setrvání v Monaku. Ovšem Kylian Mbappé, jeden z nejzářivějších mladých diamantů, se rozhodl, že vymění dres Monaka za barvy PSG. Nejprve bude v klubu rok hostovat a poté se stane druhým nejdražším hráčem světa. Pařížané za něj zaplatí 180 miliónů eur. Proč se tak talentovaný útočník rozhodl?

Měla o něj zájem prakticky celá Evropa. Každý chtěl mít v týmu Mbappého. V Premier League mohl nastupovat za Liverpool, Arsenal, Manchester City,...i další projevili snahu o jeho získání. V Realu Madrid se mohl Mbappé učit od Cristiana Ronalda, dostávat pasy od Luky Modriče...

Jenomže osmnáctiletý mladík, který v loňské sezóně v barvách Monaka nasázel 26 gólů ve 44 zápasech a dovedl knížecí klub k titulu, se rozhodl úplně jinak. Vybral si PSG. V hlavním městě Francie bude rok hostovat a poté přestoupí natrvalo. Paris Saint-Germain za něj zaplatí 180 miliónů eur, což bude po Neymarovi druhá nejvyšší částka v historii.

A proč si Kylian Mbappé vybral právě PSG?

„Velcí hráči tvoří historii ve své zemi. Kdybych po šesti měsících opustil Francii, zanechal bych tady věčnou naději.“

„Když zamíříte do PSG, jste v klubu, který má ambice být nejlepší na světě. Přicházíte do klubu, jenž chce vyhrát všechny soutěže.“

„Udělám vše pro to, abych s Paris Saint-Germain psal historii.“

Poté Mbappé mluvil o možnosti hrát s Neymarem.

„Hrát s Neymarem je něco mimořádného. Už samotné PSG mě zajímá, ale Neymar je další příležitostí.“

Kam dál?

Michal Čermák / thesportbible.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články