Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Francie: Ligue 1 » Souboj španělské ligy s Manchestery skončil smírem: Barca zdolala United, City vyprášili kožich Realu

Souboj španělské ligy s Manchestery skončil smírem: Barca zdolala United, City vyprášili kožich Realu

Souboj španělské ligy s Manchestery skončil smírem: Barca zdolala United, City vyprášili kožich Realu © FotbalPortal.cz - Kluby ze španělské ligy si toráno rozdaly s celky z Manchesteru

3

Líbilo se

27.07. - VIDEO Dnes brzy ráno se odehrály dva zajímavé přípravné duely, v nichž se shodou okolností utkaly nejlepší kluby španělské ligy s dvěma celky z Manchesteru. Nejprve se Barcelona jediným gólem vypořádala s United, posléze City jednoznačně přejeli madridský Real výsledkem 4:1.

Barcelona 1:0 Manchester United

Gól: 31. Neymar

FC Barcelona: Cillessen - Semedo (46. Aleix Vidal), Mascherano (46. Piqué), Umtiti (46. Vermaelen), Alba (46. Digne) - Rakitić (46. Denis), Busquets (46. Sergi Roberto, 85. Samper), Aleñá (46. Iniesta) - Messi (46. Arda Turan), L. Suárez (46. Alcácer), Neymar (46. Munir).

Manchester United: De Gea (46. Romero) - A. Valencia (84. Tuanzebe), Lindelöf (46. Bailly), Smalling (46. P. Jones), Blind (46. Darmian) - P. Pogba, Carrick (46. Fellaini), Lingard (62. Martial) - Mchitarjan (62. Pereira), R. Lukaku, Rashford.

Barcelona představila zbrusu novou verzi rezervních dresů a zatím bledě modrou variantu může označovat za vítěznou. V zápase proti United se hrál v první půli velice svižný zápas, bylo na co koukat a Barca hned v úvodních minutách měla na kopačkách dva, ne-li tři góly, zakončované, jak jinak, vždy elitním útočným triem MSN.

United ale také nezůstávali pozadu. Do náznaků šancí se dostával Lukaku, tvrdě z dálky vyzkoušel pozornost Cillessena v bráně Pogba. Holandský gólman byl pozorný i při průniku Rashforda ze strany.

Gól, jediný v utkání, ale nakonec padl do sítě De Gey. Ve vápně se po půlhodině hry s míčem nemotorně otáčel Valencia a ač reklamoval faul Neymara, který ho o něj obral, nebylo mu to nic platné, a protagonista posledních dní neměl před španělským brankářem žádný problém. Třetí gól Barcelony v přípravě, třetí úspěch Neymara.

Do druhé půle trenér Valverde vyměnil téměř celou sestavu (až na gólmana) a s odchodem MSN z washingtonského FedEx Fieldu, odešel také fotbal. Pokleslo nasazení, chyběly šance. Alcácer byl na hrotu příliš odříznutý a navíc jedinou vážnou příležitost tváří v tvář Romerovi zahodil.

United to zkoušeli především střelami z dálky, ale v tomto směru pilný Pereira, jenž minulou sezónu strávil na hostování ve španělské Granadě, ztroskotal na Cillessenovi.

Barcelonská posila Semedo? Opět nic moc. Směrem dopředu, myšleno rychlý průnik podél čáry, vidět nebyl. Tak snad se postupně v týmu azulgranas aklimatizuje, aby nechal zapomenout na Daniho Alvese, či Sergiho Roberta, který už se etabluje ve středu pole.

Manchester City 4:1 Real Madrid

Góly: 52. Otamendi, 59. Sterling, 67. Stones, 81. Díaz - 90. Óscar

Manchester City: Ederson (80. Grimshaw) - Otamendi (80. Adorabioyo), Kompany (46. Mangala), Stones - Walker (80. Duhaney), De Bruyne (69. Zinčenko), Y. Touré (80. Roberts), Foden (46. Nasri), Danilo (80. Sané) - Jesus (69. Diaz), Agüero (46. Sterling).

Real Madrid: Navas (46. Casilla) - Nacho Fernández (62. Asensio), Carvajal, Varane (62. Vallejo), Marcelo (62. Achraf) - Isco (62. Ceballos), Casemiro (62. Theo Hernández), Modrić (62. L. Vázquez) - Kovačić (62. Óscar), Benzema (62. Mayoral), Bale (62. M. Llorente)

V prvním poločase utkání mezi Bílým baletem a Citizens na sebe upozornili především gólmani Ederson, který stál anglický klub 30 milionů eur a také Navas. Toho prověřoval hlavně velmi aktivní Jesus, dobrou ranou se prezentoval i Agüero. Na druhé straně pak tvrdě vypálil Isco a hlavičku Casemira vyškrábla nová posila Guardiolova výběru na brankové čáře.

Druhý poločas ale brzy začal psát scénář, který se víc líbil příznivcům celku z Manchesteru. Hned po pauze hlavičku po rohu Stonese sice Casilla ještě vyrazil, ale dorážející Otamendi dostal pohodlně míč do odkryté brány.

Brzy nato se Citizens prosadili podruhé. Váhavost Varaneho s Casillou potrestal Sterling. Za stavu 2:0 vystřídal Zidane celé mužstvo, křestem v madridském dresu, dnes černém, si odbyl i nový muž Dani Ceballos. Jenže netrvalo dlouho a Casilla lovil míč ze sítě potřetí. Znovu de Bruyne dal míč pod sebe a Stones křížnou střelou zařídil navýšení náskoku.

Na 4:0 pak zvýšil pěknou ranou Díaz, ještě výstavnějším projektilem upravil na konečných 4:1 v poslední minutě zápasu mladík Óscar. Ještě před ním měl velkou šanci na korekci výsledku Mayoral, ale ve vyložené pozici se mezi tří tyče trefit nedokázal. Naopak v průběhu duelu Guardiolův tým konstrukci brány orazítkoval dvakrát.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, youtube.com

Související odkazy
Nejnovější články