Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Francie: Ligue 1 » Real prý ještě před Benítezovým vyhazovem kontaktoval Guardiolu

Real prý ještě před Benítezovým vyhazovem kontaktoval Guardiolu

Real prý ještě před Benítezovým vyhazovem kontaktoval Guardiolu © bleacherreport.com - Pep Guardiola

0

Líbilo se

05.01. - Pep Guardiola, jenž letos skončí svoje působení u Bayernu Mnichov, s nímž neprodlouží stávající kontrakt, byl údajně před pár týdny, ještě za trenérské vlády Rafy Beníteze, kontaktován madridským Realem s dotazem na jeho eventuální působení na střídačce Bílého baletu.

Včera byl po sedmi měsících odvolán z funkce prvního trenéra Realu Madrid Rafa Benítez, jehož na střídačce blancos nahradí Zinedine Zidane, který by měl podepsat smlouvu do roku 2018. Nicméně podle všeho mohl jednoho dne nastoupit do této pozice i bývalý hráč a trenér Barcelony Pep Guardiola.

„Před šesti týdny se Real spojil s Guardiolou a dotázal se ho, jestli by nevzal post trenéra. To jen potvrzuje fakt, že Guardiola je nejlepší volbou pro každý klub. A rovněž to vypovídá něco o tom, že v madridském klubu není něco v pořádku, když je schopen oslovit jednoho z největších antimadridistů,“ uvedl Graham Hunter, vyhlášený novinář mapující španělský fotbal, na BBC Radio.

44letý Guardiola již uvedl, že neprodlouží smlouvu s Bayernem, která mu vyprší v létě. Nicméně doposud neodhalil, kam jeho příští trenérské kroky povedou. Za nejžhavější zájemce o Guardiolovy služby jsou už delší dobu považováni Manchester City, Manchester United, Arsenal a Chelsea. Právě kvůli jeho barcelonské minulosti madridský Real pochopitelně zmiňován příliš nebyl. Zmínka o tom, že Real kontaktoval španělského kouče, tudíž jen podtrhla realitu nesystematického výběru trenérů, který španělský obr aplikuje.

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, bleacherreport.com

Související odkazy
Nejnovější články