Ideální jedenáctka 37. kola PD: Čtyři góly Messiho, nahrávačem kola Jesús Navas
© marca.com - Lionel Messi (FC Barcelona) se raduje z gólu
1
06.05. -
Předposlední kolo Primery Division nabídlo dva skvělé individuální výkony. Lionel Messi se čtyřmi góly zaskvěl v barcelonském derby, záložník Jesús Navas svými přihrávkami deptal hráče Vallecana. Hráči kola se rozestavili do systému 3-4-3.
Brankářem kola se stal muž, který svými zákroky a jistotou při nebezpečných míčech létajících do pokutového území nepomohl k tomu, aby jeho mužstvo získalo alespoň bod. Tímto gólmanem je Bravo, jenž držel naděje svého mužstva až do samotného závěru utkání v Pamploně. Z mnoha šancí dostal jediný gól, ale spoluhráči mu nepomohli.
Sevilla odehrála parádní utkání proti Vallecanu, kromě pozice brankáře má díky tomu v sestavě kola zastoupení ve všech řadách. V obraně hrál povedené utkání stoper Cala, jemuž se navíc podařilo vstřelit gól na 2:1. Díaz z Getafe se sice gólově neprosadil, ovšem příkladnou defenzivní činností přispěl k tomu, že útoční hráči Bilbaa se těžko prosazovali. Stoper Getafe vyhrál mnoho osobních soubojů. Třetím do party obránců je možná překvapivě Varane z Realu Madrid, který si slušně počínal v zápase v Granadě.
V dresu Granady hrál výborně záložník Jara, který už v 5. minutě po úžasném sólu vstřelil gól do sítě Realu. A to mu dodalo sebevědomí do dalšího průběhu, protože hráčům madridského klubu způsoboval často potíže. Osasuna měla proti Realu Sociedad hodně šancí a jedním z těch, kteří patřili k nejlepším na hřišti a zároveň několikrát neuspěli proti brankáři Bravovi, byl velmi aktivní Ibrahima Balde. Jeho branka z 13. minuty ale byla vítězná, což se musí ocenit. Mallorca vyhrála nad Levante hlavně díky skvělé práce defenzivního záložníka Piny, který v 54. minutě vstřelil jediný gól zápasu. Pina kraloval ve středu hřiště úspěšně rozbíjel akce hostujícího mužstva. Sevilla se mohla spolehnout na přesné a chytré přihrávky štírka Jesúse Navase. Ten byl na pravé straně nezastavitelný a pro své spoluhráče připravil tři góly.
Jeho bezchybný výkon si musel pochvalovat útočník Babá, jenž dal oba své góly právě po asistenci Navase. Útočník Sevilly měl blízko hattricku. Dvakrát se gólově prosadil také Sangoy z Gijónu proti Betisu Sevilla. První dal z penalty, při druhém si míč zpracoval a tvrdou střelou rozhodl zápas. Všechny v ideální jedenáctce kola však zastínilo představení argentinského fotbalisty Lionela Messiho. Ten v městském derby proti Espanyolu dal všechny čtyři góly svého týmu a momentálně má na kontě 50 ligových branek v sezoně.
Ideální sestava 37. kola Primery Division podle FotbalPortal.cz:
Bravo (Real Sociedad) - Cala (Sevilla), C. Díaz (Getafe), Varane (Real) - Jara (Granada), I. Balde (Osasuna), Pina (Mallorca), Jesús Navas (Sevilla) - Messi (Barcelona), Babá (Sevilla), Sangoy (Gijón)
Kam dál?
- Souhrn 37. kola PD: Valencia postoupila do Ligy mistrů, Messi dal čtyři branky Espanyolu
- Ideální jedenáctka 36. kola PD: Zase ten Messi
- Ideální jedenáctka 35. kola PD: Cristiano Ronaldo rozhodl El Clásico
Michal Sitek / FotbalPortal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Nejlepší hráč mistrovství světa...
Rodri je již nějakou dobu spojován s přestupem do Realu Madrid, který se dle všeho skutečně blíží. Za rok bude volným... -
Nejlepší tým MS 2026: Góloví...
Mistrovství světa je oficiálně za námi, slaví nepřekonatelné Španělsko, které prakticky nedalo nikomu ani čuchnout,... -
Aston Villa plánuje překvapivý...
Rafael Leaatilde;o podal formální žádost o přestup do AC Milán a Aston Villa se podle italského deníku La Gazzetta dello Sport... -
Manchester United připravuje nabídku...
Manchester United stále hledá záložníka. A nutno říct, že Red Devils mají zálibu ve francouzských hráčích. Jména Eduarda... -
Arsenal obnovuje zájem o Nica...
Arsenal aktivně hledá ofenzivní posilu na levém křídle před uzávěrkou letního přestupního okna. Mikel Arteta je odhodlán... -
AC Milán identifikoval bývalého...
S cílem obnovit dominanci v italském fotbale vsadil AC Milán na Rúbena Amorima jako vůdce nové éry. Portugalský trenér již... -
Syn bývalého hráče Arsenalu se...
Arsenal se připravuje na předsezónní přípravu po znepokojivé defenzivní ráně, William Saliba si přihoršil při...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


