Zpět na » Francie: Ligue 1 » Talentovaný Švéd přestoupil do Lille

Talentovaný Švéd přestoupil do Lille

0

Líbilo se

25.07. - Emra Tahirovič - to by měl být nový Peter Odemwingie, který nedávno zamířil do Lokomotivu Moskva. Ač je nadějnému švédskému útočníkovi teprve devatenáct let, trenér Claude Puel si od něj hodně slibuje. Setrvání v klubu potvrdil také další útočník Souleymane Youla.

Lille po skončení sezóny prodalo své největší hvězdy Keitu, Bodmera či naposledy Odemwingieho a v klubu se rozhodli jít cestou broušení diamantů. Jedním z nich by měl být právě Emra Tahirovič, jeden z nejtalentovanějších švédských fotbalistů současnosti. Lille jej získalo z Halmstadu na čtyřletý kontrakt.

Reprezentant švédské jedenadvacítky svoji formu dokazuje v letošním ročníků švédské ligy, kde ve 13 zápasech sám dal čtyři góly a dalších pět připravil svým spoluhráčům. Trenér Puel v něm vidí velký potenciál.

"Je to atletický typ, navíc dokáže hrát oběma nohama. Je to hráč s obrovským potenciálem," popisuje novou posilu hlavní kouč.

Tahirovič je tak čtvrtou letní posilou klubu po Francku Bériovi, Luisi Yanesovi a Marku Maričovi. Pro příští sezónu v Lille zřejmě zůstane i útočník Souleymane Youla, který pomýšlel na odchod.

"Přemýšlel jsem o přestupu, ale teď mám jasno. Měl jsem nějaké nabídky z Francie i ze zahraničí, ale chci zůstat," potvtzuje Youla své rozhodnutí.

Martin Vymyslický / uefa.com/fotbalportal.cz

Nejnovější články