Zpět na » Francie: Ligue 1 » Sochaux se stále nevzdává naděje na Le Talleca

Sochaux se stále nevzdává naděje na Le Talleca

0

Líbilo se

08.08. - Prezident FC Sochaux Jean-Claude Plessis stále věří, že se mu povede do klubu přivést zpět útočníka Anthonyho Le Talleca. Ten v týmu posledního vítěze Francouzského poháru strávil minulou sezónu, ale po skončení hostování se musel vrátit zpět do Liverpoolu, kterému stále patří.

Dvaadvacetiletý Le Tallec přestoupil do anglického Liverpoolu už v sedmnácti letech, když zazářil na šampionátech své věkové kategorie. V dresu Reds však během následujících šesti let dostal příležitost v pouhých sedmnácti zápasech, jinak byl odesílán na různá hostování - Le Havre, Saint Etienne, Sunderland, naposledy právě Sochaux, kde v minulé sezóně odehrál 25 zápasů a vstřelil čtyři branky.

Francouzský klub by jej rád získal natrvalo a přestupu by byl nakloněn i sám Le Tallec už jen z toho důvodu, že v Liverpoolu by si po příchodu dalších útočníků Babela nebo Torrese nezahrál už vůbec. Hlavním problémem zůstává finanční stránka. Liverpool za mladého útočníka požaduje až čtyři miliony liber, což je pro Sochaux téměř nesplnitelná podmínka. Při hostování by byl zřejmě problém i s vysokým platem.

"Není tajemstvím, že útočníka potřebujeme. Snad to bude Anthony. Ale všichni víme, že jde jen o peníze. Jeho anglický plat si prostě náš klub nemůže dovolit," vysvětluje prezident Plessis.

O bývalého mládežnického reprezentanta Francie má údajně zájem i trio klubů z Premier League - Fulham, Birmingham a Middlesbrough.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/sportinglife.com

Nejnovější články