Zpět na » Francie: Ligue 1 » Bastos přestoupil z Lille do Lyonu

Bastos přestoupil z Lille do Lyonu

Bastos přestoupil z Lille do Lyonu © -

0

Líbilo se

17.07. - Olympique Lyon nakonec úspěšně dokončil svůj druhý největší přestup sezóny. Z Lille získal za 18 milionů Euro Brazilce Michela Bastose.

Bastos podepsal na Stade Gerland čtyřletou smlouvu a podle jeho slov je velmi rád, že může hrát za nejlepší francouzský celek současnosti a může se fotbalově dále rozvíjet: "V Lille jsem měl zlehčenoou pozici, protože jsem patřil mezi opory a nepociťoval jsem moc velký tlak. Ale hráči, kteří chtějí být nejlepší tak musí být pod tlakem," vysvětlil Bastos na oficiálním webu Lyonu.

Levonohý Brazilec také nastínil své hlavní cíle do příští sezóny. Především by rád zlepšil své fotbalové schopnosti a také udělal solidní výsledek v lize: "Všichni mě stále sledují a pozorují podle toho, kolik nastřílím gólů. V nadcházející sezóně chci zlepšit svůj příděl z minulé a pomoci tak novému týmu stát se francouzským mistrem."

V sestavě Lyonu vyplní Bastos pravděpodobně mezeru levého ofenzivního záložníka. Právě na tomto postu má Lyon v posledních letech problémy, které by Bastos mohl vyřešit.

Do Lyonu už přestoupil Lisandro Lopéz za 24 milionů Euro. S Bastosem tedy už za přestupy francouzský klub utratil 42 milionů Euro. Do nejlepšího francouzského celku také nejspíše přestoupí mladý obránce Aly Cissokho z Porta. Senegalec měl původně přestoupit do AC Milán, ale neprošel zdravotní prohlídkou. Cissokho by se tak mohl stát druhou posilou Lyonu, kterou by získal z Porta. Mluví se o částce 15 milionů Euro.

Kam dál?

Adam Tkadlec / goal.com

Nejnovější články