Zpět na » Francie: Ligue 1 » Preview 8. kola Ligue 1

Preview 8. kola Ligue 1

0

Líbilo se

14.09. - Fotbalportal přináší svým věrným čtenářům preview víkendového kola, zatím však hodně všeobecné. A máme aktualizováno po zjištění zraněných!

Po aktualizaci naostro:

MARSEILLE – TOULOUSE

Začátek v sobotu v 17, 10 hodin

Oba kluby překvapivě ve spodních patrech tabulky by měla být odpočatá a patřičně nabuzená. Potrestané hráče nemá ani jedno mužstvo. Za domácí stále nenastoupí původní brankářská jednička Cedric Carrasso**, hosty v záloze nepodpoří Pantxi Sirieix** a v obraně Jeremy Mathieu***. Utkání vysílá televize,takže očekávám,že ani jeden klub nebude chtít dostat 3 góly jako loňských vzájemných zápasech, kdy dominovali domácí (3:0 a 0:3). Domácí jsou přeci jen větším favoritem, ale kurz 1,65 rozhodně adekvátní není, protože Marseille ještě v této sezóně doma nevyhrála. Doporučuji sázet na málo gólů, ale velmi těžké.

AUXERRE – NICE 0:0

Začátek v sobotu ve 20 hodin.

Hostům bude citelně chybět potrestaný záložník Rool**** a také stále pořád zraněný útočník Lilian Laslandes**, ale že by to domácím pomohlo k nějakému „zmrtvýchvstání“, tomu nevěřím.Jim bude totiž chybět zraněný obránce Jean-Pascal Mignot****. Prezident sice drží trenéra (co mu zbývá, když mu rozprodal skoro celý základní kádr), ale s tím, co v Auxerre zbylo se Ligue 1 uhrát nedá. Vzájemně loni 2x 0:0, věřím, že tento výsledek by hrál hodně do kádru domácím, hosté jedou na Auxerre vyhrát.Budu sázet bezgólovou remízu, a to i přesně na výsledek s kurzem 7,5 a důvěrou 4,5/10.

LE MANS – VALENCIENNES více než 2,5 gólu

Začátek v sobotu ve 20 hodin.

Domácím po excelentním vstupu do sezóny v posledních zápasech docházel dech, naopak hosté šokují svým druhým místem celou Francii. Potrestaný není žádný hráč, loňský zápas zde skončil 3:2, góly se letos budou střílet opět, ale myslím, že především do domácí sítě. U domácích již delší dobu chybí útočník Mamadou Samassa***. V mužstvu hostů již to nějakou dobu slušně klape bez záložníků Geoffrey Doumeng*** a Jeovanio**. Nicméně zde už nabídnu nejpravděpodobnější tip k sázce, a to více než 2,5 gólu v kurzu 2,1 a s důvěrou 6,5/10.

LENS – NANCY 02

Začátek v sobotu ve 20 hodin.

Kdybych před začátkem sezóny napsal,že se v tomto zápase představí aktuálně vedoucí tým ligy, velmi málo z vás by si tiplo, že to bude mužstvo Nancy, které v tuto chvíli vede Ligue 1 dokonce s dvoubodovým náskokem.Již delší dobu jim chybí pouze útočník Issiar Dia**. Domácí se naopak po hrozném úvodu pohybují na předposledním místě s pouhými dvěma body za domácí remízy. I loni tento zápas skončil remízou (2:2), když neočekávám tolik gólů, tak remízu tuším i tentokrát. A nebo hosté opět vyhrají? Potrestaný není nikdo a na neprohru hostů jsou kurzy 1,6.

LILLE – BORDEAUX 10

Začátek v sobotu ve 20 hodin.

Hosté venku v této sezóně ještě neprohráli, ale budou postrádat dva potrestané hráče. V záloze Alonso**** a v obraně Chalmé**** jsou ohromné ztráty, které na hřišti budou znát. Loňský výsledek 3:0 by se tak mohl lehce opakovat.Pokud se potvrdí zprávy, že suspendace hráčů platí pro toto kolo (na 99%), zahraji si čistou jedničku v nádherném kurzu 2,3 a s důvěrou 6/10. Suspendace sice platí, ale i domácí mají zraněné.V záloze stále ještě Mathieu Debuchyho** a v obraně Gregory Tafforeau***. Takže raději na jistotu neprohru domácích v kurzu 1,28, ale s naprostou jistotou za 8,5/10.

METZ – LYON 2

Začátek v sobotu ve 20 hodin.

Dlouze diskutovat o zápase nejhoršího mužstva Ligue 1 s jedním z nejlepších by byla ztráta času. Takže jen dodám, že domácím bude chybět potrestaný útočník Papiss Cissé***, takže to jen umocní hostující ofenzivní sílu. V záloze palatále zraněný Laurent Agouazi*** a také obránce Stephane Leoni***. V Lyonu nikdo nově nezraněn. Loni spolu samozřejmě nehráli, pro opatrnější sázkaře nabízím dvojku v kurzu 1,5 s důvěrou 8/10, já osobně však budu hrát výhru Lyonu v handicapu s kurzem 2,2.

ST. ETIENNE – CAEN hosté dají gól

Začátek v sobotu ve 20 hodin.

Ani tyto dva kluby nemají z loňska žádnou vzájemnou historii, takže zatím dodám, že domácím budou chybět potrestaní obránci Tavralidis**** a Nivaldo**** a bez nich to v obraně bude velmi těžké. A v útoku také,protože je zraněn nejlepší hráč Pascal Feindouno****. Hosté sice hrají venku spíše na obranu, ale teď ucítí příležitost a dají gól v kurzu 1,6 s důvěrou 6,5/10. V obraně jim již delší dobu chybějí Karl Svensson** a Florian Boucansaud**. Jestli to bude stačit na jejich neprohru v kurzu 2,1 s důvěrou 5/10 uvidíme po aktualizaci.

SOCHAUX - STRASBOURG

Začátek v sobotu ve 20 hodin.

Domácí už by se rádi vymotali ze sestupového pásma, ale budou postrádat potrestaného záložníka Seneho****, což ztráta rozhodně bude. I kdyby se dal dohromady záložník Nicolas Maurice-Belay***, tak rozhodně jeho kolega Romain Pitau*** ještě nikoliv. Také obránce Stephane Pichot*** hrát nebude. Naopak hostům se předpovídaly nejčernější prognózy a oni se překvapivě drží. Hrají již delší dobu bez útočníka James Fanchone***, což je jediná ztráta. Myslím si, že vzhledem k tomu, že domácí mají letos bilanci na svém hřišti 0-0-3, mohli by hosté alespoň bod utrhnout. A opravdu si zkusím neprohru Strasbourgu v krásném kurzu 1,66 s důvěrou 6,5/10.

MONACO –PSG 1

Začátek v neděli v 16 hodin.

Domácí se po špatném začátku dostali do herní pohody a jsou na čtvrtém místě tabulky. Zato hosté přes velkohubá prohlášení prezidenta klubu hrají pouze obranářský styl bez nápadu a motají se v horším středu tabulky. Loňský výsledek 1:2 se rozhodně opakovat nebude, naopak si myslím, že domácí vyhrají alespoň o dva góly. Tak obě mužstva v plné síle a i když to nebude třeba o ty dva góly, vítězství domácích věřím! Kurz na jedničku je 2,1 a já si ho zahraji s důvěrou 6/10.

LORIENT – RENNES 0

Začátek v neděli v 18 hodin.

Oba kluby začaly letošní sezónu překvapivě dobře a jsou shodně na 6.a 7. místě. Potrestaného nikoho nemají a ač je Lorient rozhodně útočnějším mužstvem, očekávám opakování loňské remízy 0:0. U domácích chybí obrovská opora útoku Marama Vahirua**** a v obraně Jeremy Morel***. Za hosty určitě nenastoupí útočník Mickael Pagis*** a pochybnosti jsou nad záložníkem Olivier Thomert*** a obráncem John Mensa**. To mojí domněnku na bezgólovou remízu jen utvrzuje.

Hodnocení hráčů:

  • **** - hráč, který odehrál naprostou většinu zápasů a je pilířem mužstva
  • *** - hráč, který odehrál více než polovinu zápasů nebo má výborné gólové či přihrávkové schopnosti
  • ** - hráč, který odehrál méně než polovinu zápasů, většinou hodně střídá a sem tam něco vytvoří
  • * - hráč s několika starty bez výrazných projevů
  • bez* - o hráči nemám podrobné informace nebo je pro mužstvo nedůležitý

/ Fotbalportal.cz

Nejnovější články