Zpět na » Francie: Ligue 1 » Výsledky 7.kola Ligue 1

Výsledky 7.kola Ligue 1

0

Líbilo se

03.09. - Přinášíme Vám výsledky kompletního 7. kola Ligue 1.

BORDEAUX - MONACO 2:1

Zápas se odehrával v režii domácích. S překonáním hostující obrany měli starosti až do 64‘, kdy se trefil Chamakh. Při pokračujícím tlaku zvýšil v 75‘ Wendel na 2:0. Gól střídajícího Neneho v 90‘ byl jen kosmetickou úpravou skóre. Jan Koller hrál celý zápas v útoku s Piquionnem, ale opět se neprosadil.

CAEN – SOCHAUX 2:2

Domácí opět zaplatili ohromnou daň nezkušenosti. Po celý zápas měli jednoznačnou převahu, gólově se projevila již ve 33‘, kdy se trefil Eluchans. Za hosty pak srovnal v 60‘ Ndaw, ale domácí opět Sochaux přitlačili a v 66‘ dal další gól Proment. V 72‘ ale domácí Hengbart fauloval Querciu a penaltu bezpečně proměnil Birsa.

LYON – LE MANS 3:2

Atraktivní zápas, kdy každému mužstvu patřil poločas. Hosté začali nebojácně a podle svého zvyku i na Ligue 1 nebývale útočně. Systém však slavil úspěch, když se ve 43‘ trefil Sessegnon. Tentýž hráč přidal ve druhém poločase v 54‘ další gól a s mistrem to začalo vypadat povážlivě. Jenomže Lyon má hráče jménem Sydney Govou, který dokázal prohraný zápas obrátit. V 70‘ snížil, poté neustále zásoboval míči Benzemu, ale ten skóroval až po přihrávce od Juninha a v 75‘ vyrovnal na 2:2. V 77‘ Juninho opět přihrával, a to Barošovi (vystřídal v 67‘ nevýrazného Kadera Keitu) a český hráč vsítil rozhodující gól zápasu. I poté hýřil aktivitou a i přes málo odehraných minut na hodnocení patřil k nejlepším hráčům zápasu.

NANCY – ST. ETIENNE 2:0

Očekávaný výsledek načal v 12‘ Kim a dokončil v 85‘ Fortune. Hosté se za celý zápas nijak výrazně neprojevili a domácí si posílili sebevědomí na prvním místě Ligue 1.

RENNES –LILLE 2:2

Navlas stejné utkání jako v Caen se hrálo zde v Rennes. Domácí po inkasovaném gólu ve 27‘ Franquartem zapnuli otáčky na nejvyšší výkon a slavilo to úspěch.Ve 48’vyrovnal Leroy a v 55‘ dokonce zvýšil Didot. Bohužel ani zde domácí mužstvo neudrželo vedení, a tak v 77‘ Michel Bastos za hosty rozhodl o dělbě bodů.

STRASBOURG – LORIENT 0:0

V tomto zápase nás nemile překvapili hosté.Lorient, který vždy působil celkem útočným dojmem, tentokráte zalezl do svého pokutového území a bránil bezbrankovou remízu. Sympaticky hrající domácí se opravdu nedostali do vážnější šance a hosté si i přes získaný bod pošramotili pověst.

TOULOUSE – AUXERRE 2:0

Ve vyrovnaném utkání hosté doplatili na vyprodaný kádr. Drželi se však až do 68‘, kdy se trefil Elmander. Auxerre to ani po inkasovaném gólu nezabalilo a snažilo se vyrovnat. Bohužel se jim to nepodařilo a navíc v první minutě nastavení rozhodl definitivně Sissoko. Zajímavostí je, že tento hráč byl na hřišti necelé dvě minuty, nastoupil jako „taktické střídání“!

VALENIENNES – METZ 0:0

Sestava hostů 5-4-1 předurčovala vývoj zápasu. Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale 11 hráčů soupeře v malém vápně prostě nepřekonali. Nejhorší mužstvo Ligue 1 tak získalo překvapivě další bod, ale úroveň ligy taková mužstva velmi devalvují!

PSG – MARSEILLE 1:1

Tak Djibril Cisse navzdory očekávání nakonec nastoupil a hned v 10‘ se uvedl prvním gólem. V zápase však byli podstatně lepší domácí, kteří si vytvořili několik slibných šancí.Jednu z nich proměnil v gól ve 20‘ Luyindula. Hosté po celý druhý poločas bránili bodový zisk i za cenu častých faulů a třech žlutých karet, nicméně tato defenziva nakonec slavila úspěch.

NICE – LENS 1:0

Je až s podivem, když mužstva Jean Pierre Papina dokáže dát v týdnu v poháru UEFA 5 gólů a průměrnému Nice ani jeden. Zápas byl naprosto vyrovnaný s minimem šancí. Tu největší proměnil v 52‘ Kone. Domácí pak zatlačili soupeře na jeho polovinu. Lens se bránil pouze za cenu žlutých karet.Bohužel však do konce zápasu na změnu skóre nedosáhl.

/ Fotbalportal.cz

Nejnovější články