Zpět na » Francie: Ligue 1 » Benzema: Nesnesitelná lehkost střílení gólů

Benzema: Nesnesitelná lehkost střílení gólů

0

Líbilo se

17.09. - Milan Kundera by dozajista našel lepší označení pohádkového úvodu sezóny v podání devatenáctiletého mladíčka Karima Benzemy, avšak stará známá "nesnesitelná lehkost" velmi dobře vystihuje počínání útočníka Olympique Lyon. Osm branek v sedmi zápasech tomu budiž důkazem.

"Dávám si pozor na to, co jím, piju hodně vody. Odpočívám, sem tam si zdřímnu. Cítím, že jsem se zlepšil, v rychlosti i ve vzduchu," prozrazuje na první pohled banální recept na střílení branek Benzema, který v úvodu sezóny předvedl, jak se chytá šance za pačesy.

Ăštočník alžírského původu je dalším z řady vynikajících produktů mládežnické akademie Lyonu, který se však v posledních letech zařadil mezi evropskou špičku a díky značným finančním přítokům už nemusí spoléhat jen na to, co si sám vychová. Odchovanci to mají každým rokem těžší a těžší. V případě Karima Benzemy však zřejmě nikdo nepochyboval o tom, že tento hráč bude jednou daleko lepší než drahé zahraniční posily. Proto také svoji první šanci v lyonském áčku dostal už v sedmnácti letech. V prvních dvou sezónách sbíral trpělivě každou minutu na hřišti, aby se v té loňské definitivně prosadil mezi stálé členy kádru šestinásobného mistra.

Benzema v uplynulém ročníku využil šance, kterou mu nevědomky dali zranění spoluhráči. Lyon totiž v úvodu sezóny postihla značná marodka v ofenzívě. Benzema si z odpovědnosti za střílení gólů žádné vrásky nedělal a velice ochotně se převtělil v hlavní útočnou sílu Les Gones. Neztratil se ani v Lize mistrů, vždyť vůbec svůj první gól mezi seniory dal norskému Rosenborgu Trondheim. Jenomže v nejprestižnější evropské klubové soutěži strmý vzestup neskončil - Benzema totiž v listopadu loňského roku obdržel svoji první pozvánku do reprezentace galského kohouta. Na každého však jednou dojde a na Benzemu zrovna v ten nejhorší moment - těsně před srazem národního týmu se mladý útočník přidal do zástupu zraněných lyonských útočníků.

Reprezentační kouč Domenech však na Benzemu nezapomněl a pozval jej znovu, tentokráte pro přípravný zápas s Rakouskem. Benzema svůj debut okořenil vítězným gólem, který vstřelil po spolupráci s další mladou puškou Samirem Nasrim z Marseille. Momentálně už má na kontě čtyři zápasy za Les Blues a má velkou šanci probojovat se i na evropský šampionát do Rakouska a Ĺ výcarska. Poslední úspěch s národním týmem si připsal ještě v kategorii do sedmnácti let, kde s Francií získal evropské zlato. Následovalo několik startů za devatenáctku, jedenadvacítka už je v jeho případě pasé.

Že by mohla být letošní sezóna pro Benzemu úspěšná, leccos naznačily už přípravné zápasy. Třeba na Peace Cupu získal cenu pro nejlepšího hráče celého turnaje. Do základní sestavy jej posunulo zranění Brazilce Freda, který laboruje se zraněným kotníkem, navíc si popudil i celý Lyon, když v novinách prohlásil, že už za něj nechce dál hrát. Jak již bylo řečeno, Benzema svoji šanci chytil za pačesy přímo ukázkově. Po sedmi odehraných kolech vede tabulku střelců s osmi zářezy na pažbě a z výtečné fromy jej může vykolejit snad jen zranění. Při současných výkonech do základní sestavy nepustí ani samotného Freda, Milana Baroše jakbysmet. Ăštočník s desítkou na zádech ukazuje, že toto číslo velkých hráčů nosí právem.

Poslední Benzemův vydařený kousek - hattrick do sítě Mét:

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz

Nejnovější články