Zpět na » Francie: Ligue 1 » Aulas: Chtěli jsme Robbena i Reyese

Aulas: Chtěli jsme Robbena i Reyese

0

Líbilo se

21.09. - Prezident Olympique Lyon Jean Michel Aulas přiznal, že v letním přestupovém okně měl zájem do týmu francouzského mistra přivést hvězdné hráče typu Arjena Robbena nebo Joseho Antonia Reyese. Z rozdílných důvodů však z obou plánovaných obchodů sešlo. Zájem však stále přetrvává v případě brazilského záložníka Alessandra Manciniho z AS Řím.

Aulas v létě hledal posilu na levou stranu zálohy, kde Lyon přišel o dlouholetou oporu Florenta Maloudu, jenž zamířil do londýnské Chelsea. Jako možní nástupci byli vybrání Jose Antonio Reyes z Arsenalu a Arjen Robben z Chelsea. Ani jeden obchod se však nakonec neuskutečnil, Reyes zamířil zpět do Ĺ panělska, jeho kroky následoval i Robben, který putoval do Realu Madrid. Aulas připustil, že Robben byl v konečném účtování příliš drahý, ale v Reyesův příchod tajně doufal.

"Hledali jsme hráče na levou stranu hřiště. Když jsme kontaktovali Chelsea ohledně Robbena, tak neměl zájem odejít. Ale i tak jsem si položil otázku, zda mám zaplatit za takového hráče 35 nebo 37 milionů eur, když mám na soupisce Hatema Ben Arfu. Odpověděl jsem si, že ne. Ptali jsme se i na Reyese. Ale když jsme o něm hovořili s Arsenem Wengerem, tak nám řekl, že už má předběžnou dohodu s Atlétikem Madrid. Arsene od začátku tvrdil, že naše šance jsou nulové," poodhaluje letní plány Aulas.

Třetí vytipovanou posilou měl být Brazilec Alessandro Mancini z AS Řím. Aulas věří, že tento přestup se mu podaří dotáhnout v lednovém přestupovém období.

"Byl jsem kvůli tomu v Římě. Setkali jsme se s hráčem i jeho agentem a oba souhlasili s přestupem. Je to tak, Manicni opravdu do Lyonu chtěl, ale AS ho něchtělo pustit. V lednu bude k mání za velmi nevýhodných podmínek pro AS Řím. Rozloučil se s námi slovy, že se znovu setkáme. Doufá, že jednání ještě neskončila," prozrazuje oboustrannou dohodu Aulas.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/skysports.com

Nejnovější články