Zpět na » Francie: Ligue 1 » Lens famózně otočilo utkání se Saint Etienne

Lens famózně otočilo utkání se Saint Etienne

Lens famózně otočilo utkání se Saint Etienne © lfp.fr - Aruna Dindane

0

04.11. - Stadion Felixe Bollaerta v Lens zažil nádherný fotbalový večer, korunovaný vítězstvím domácího týmu. Hráči Racingu prohrávali se Saint Etienne už 0:2, ale v poslední půlhodině dokázali skórovat třikrát a strhli vítězství na svoji stranu. Zároveň se odpoutali od sestupových příček.

Domácí kouč Jean Pierre Papin neměnil vítěznou sestavu, která v týdnu vyřadila z Ligového poháru Monako a v prvních chvílích zápasu se zdálo, že to nebylo dobré rozhodnutí. Hosté totiž už po dvaadvaceti minutách vedli 2:0. Nejprve domácím nevyšla ofsajdová past a útočník David Gigliotti bez potíží poslal míč podél brankáře Runjeho. Obrana Racingu zaspala i při druhé brance, tentokráte se trefil Christophe Landrin. Domácí se poté probudili a hostující gólman Janot musel několikrát ukázat své umění. Do šaten však domácí odcházeli s dvougólovým mankem.

Po pauze pokračovali hráči Lens v tlaku, ale snížení se dočkali až v 63. minutě, když se po přímém kopu dostal k hlavičce Coulibaly. Jeho první pokus ještě Janot kryl, ale na pohotovou dorážku již byl krátký. Za několik okamžiků bylo vyrovnáno - kapitán Yohan Demont se 25 metrů trefil nádherně za záda překvapeného Janota. Domácím se poté zranil útočník Dindane, ale jelikož už kouč Papin využil všechny možnosti ke střídání, musel na hřišti zůstat. Ale byl to právě rodák z Pobřeží Slonoviny, kdo rozhodl dramatické utkání. Dlouhý výkop brankáře Runjeho nechal hostující Nivaldo bez povšimnutí a Aruna Dindane vydařeným lobem poslal stadion do extáze.

Racing Lens - AS Saint Etienne 3:2

Branky: 63. Coulibaly, 65. Demont, 85. Dindane - 18. Gigliotti, 22. Landrin