Zpět na » Francie: Ligue 1 » Cissé - zkušený lamač kostí?

Cissé - zkušený lamač kostí?

0

Líbilo se

28.09. - Ke jménu Djibrila Cissého by se logicky mělo všem pozorovatelům tohoto útočníka vybavit také slovo góly. Několik posledních měsíců ovšem naznačuje, že tuto myšlenkovou asociaci by mohlo nahradit spojení Cissé - zranění. Nejenže je tento bezpochyby skvělý útočník sám obětí leckdy hrůzostrašných střetů, ale několikrát ukázal, že i on umí rozdávat rány na požádání.

Kariéru šestadvacetiletého útočníka zdobí spousta krásných a důležitých branek, rychlých sprintů a velkých klubových úspěchů včetně trofeje pro vítěze Ligy mistrů. Extravagantního útočníka však trápí jeden nešvar - přitahuje zranění jako Pamela Anderson mužskou populaci ve svých nejlepších letech. A je celkem jedno, zda je postiženým sám Cissé nebo některý z jeho protihráčů. Někteří z nich mají dokonce za to, že francouzský reprezentant je zranil úmyslně.

Nejdříve si ovšem peklem musel projít sám Cissé. Služby chirurgů začal hojně využívat krátce po přestupu do Liverpoolu v roce 2004. V zápase s Blackburnem spadl na trávník tak nešťastně, že si při pádu zlomil levou nohu. Cissé později přiznal, že kdyby nebylo pomoci lékařů přímo na stadionu, kteří mu nohu vrátili zpět do správné polohy, mohl o ni dokonce přijít. Dodnes má levou končetinu sešroubovanou.

Další pohroma přišla těsně před Mistrovstvím světa v Německu v červnu 2006. Krátce po začátku posledního přípravného utkání s Čínou vyvedl Zheng Zhi Cissého lehce z rovnováhy a ten si při nekontrolovaném pádu opět zlomil nohu. Aby to měl hezky symetrické, tentokráte pravou. Obrázky jeho otevřené zlomeniny obletěly celý svět, který se připravoval na fotbalový svátek, na němž Cissé neměl chybět. "Řval na trávníku v neskutečných bolestech," říká spoluhráč Thierry Henry, který se v onu chvíli nacházel jen pár metrů od osudového incidentu.

Když se Cissé uzdravil, už byl hráčem Olympique Marseille. Netrvalo to ovšem ani dva měsíce a už tu byla stará obehraná písnička. Tentokráte ovšem v opačném gardu - Cissé byl obviněn z úmyslného zranění Maria Yepese z Paris Saint Germain, kterému svým zákrokem ukončil sezónu. PSG samozřejmě žádalo tvrdý trest, jelikož za podobný zákrok byl v úvodu sezóny na dva měsíce suspendován i jeho hráč Pierre Alain-Frau. Disciplinární komise však Cissého omilostnila. Jestli si ale někdo myslel, že podobným eskapádám je v Cissého kariéře konec, tak se šeredně mýlil.

Důrazný útočník byl totiž několik dní po úvodním zápase Ligy mistrů s Besiktasem Istanbul obviněn hostujícím playmakerem Ricardinhem, že jej úmyslně zranil a požaduje po něm finanční náhradu. "Cissé mě chtěl zranit a podařilo se mu to. Budu si ale na něj stěžovat. Kvůli němu nemůžu dva měsíce hrát a nebudu dostávat plat. Ve smlouvě s Besiktasem mám, že mě nebudou při pracovní neschopnosti platit. Hráči Marseille hráli jako řezníci. Věděli, že jsem playmaker a dělali všechno pro to, aby mě zastavili. Cissé toho dosáhl," říká brazilský záložník.

Buď je vše jen shoda náhod, nebo Cissé skutečně působí jako magnet na zranění. Těžko totiž uvěřit, že by člověk se zdravým rozumem, který navíc měl zlomené obě nohy, dělal úmyslně něco podobného ostatním.

Obrázek “http://burette.canalblog.com/images/djip.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Takto si Cissé zlomil těsně před MS 2006 pravou nohu

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz

Nejnovější články