Zpět na » Francie: Ligue 1 » Top 10 teenagerů v Ligue 1

Top 10 teenagerů v Ligue 1

0

Líbilo se

02.10. - Lovci talentů, zbystřete! Následující řádky vám přiblíží deset nejlepších teenagerů, kteří běhají po francouzských ligových trávnících. Někteří z nich už o sobě dávají vědět, jiní na svoji šanci mezi dospělými ještě čekají.

Gabriel Obertan (záložník, 18 let, Girondins Bordeaux)

Obertan je nadmíru talentovaný křídelní fotbalista, který dokáže zahrát na obou krajích hřiště. Do sestavy Bordeaux naskočil už v minulé sezóně, ale stálé místo v základu si ještě nevybojoval. "Nový Ronaldo" by měl šancí dostávat stále více.

Zápasy / góly v lize: 24/1

Henri Saivet (útočník, 17 let, Girondins Bordeaux)

Ăštočník s rychlostí blesku zatím na svůj debut v Ligue 1 čeká. V mládežnických kategoriích však odjakživa platil za jednu z největších hvězd a média netrpělivě čekají na jeho debut v áčku Les Girondins, který by měl přijít v této sezóně.

Zápasy / góly v lize: 0/0

Kevin Mirallas (útočník, 19 let, Olympique Lille)

Do Ligue 1 naskočil v pouhých sedmnácti letech, v devatenácti je plnohodnotným členem seniorské reprezentace Belgie, za kterou už vstřelil i svůj první gól. Má velmi dobrý cit pro míč, ale potřeboval by dávat více branek.

Zápasy / góly v lize: 50/4

Frederic Nimani (útočník, 18 let, Lorient)

Vysoký útočník debutoval v Ligue 1 v minulé sezóně ještě v dresu Monaka, ale letos zvolil raději hostování v Lorientu, kde dostane více šancí. I zde však musí o své místo v sestavě tvrdě bojovat.

Zápasy / góly v lize: 5/1

Karim Benzema (útočník, 19 let, Olympique Lyon)

Benzema je zřejmě pomyslným vítězem tohoto výběru. Věhlasu dosáhl nejen ve Francii, ale už i v Evropě. V této sezóně patří do základní sestavy Lyonu, za který už vstřelil devět branek. Čeká ho jen ta nejsvětlejší budoucnost.

Zápasy / góly v lize: 49/15

Miralem Pjanic (záložník, 17 let, Méty)

Při loňské vítězné cestě Mét v Ligue 2 sice nepatřil mezi největší opory, ale letos se blýskl několika výbornými výkony. Rychlý a šikovný ofenzivní záložník může být jedním z klíčových můžů v boji o záchranu.

Zápasy / góly v lize: 3/0

Mamadou Sakho (obránce, 17 let, Parsi Saint Germain)

Podobně jako Saivet také Sakho na svůj ligový debut ještě čeká. Už v minulé sezóně však naskočil do pohárového zápasu. Jeho velkou zbraní je univerzálnost, dokáže zahrát prakticky na všech postech v obranné linii. Letos reprezentoval Francii na MS U17.

Zápasy / góly v lize: 0/0

David N´Gog (útočník, 18 let, Paris Saint Germain)

V lize toho zatím příliš neodehrál, ale už stihl dvěma góly vyřadit z Ligového poháru Lorient. Vysoký, ale přitom obratný útočník by měl být jedním z hráčů, kteří mají dát zapomenout na hubená léta pařížského velkoklubu.

Zápasy / góly v lize: 5/0

Guillaume Borne (obránce, 19 let, Stade Rennes)

Má to těžké, jelikož v cestě do základní sestavy mu stojí zkušení beci John Mensah a Peter Hansson. Jeho čtení hry a herní rozvaha jsou však velkým příslibem do budoucnosti.

Zápasy / góly v lize: 10/0

Moussa Sissoko (záložník, 18 let, Toulouse)

Zaujal především výtěčným výkonem proti Lyonu, kterému vstřelil svůj premiérový gól v lize a ten znamenal vítězství 1:0. Stylem hry nápadně připomíná svého slavnějšího jmenovce Momo Sissoka z FC Liverpool.

Zápasy / góly v lize: 5/1

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/frenchleague.com

Nejnovější články