Zpět na » Dánsko: SAS Liga » Dánský reprezentant Wass po půl roce opouští Atlético Madrid. Po 11 letech se vrací do Brondby

Dánsko: SAS Liga - Dánský reprezentant Wass po půl roce opouští Atlético Madrid. Po 11 letech se vrací do Brondby

Dánský reprezentant Wass po půl roce opouští Atlético Madrid. Po 11 letech se vrací do Brondby © brondby.com - Daniel Wass se vrací domů

0

Líbilo se

13.08. - Brondby po zisku titulu skončilo v minulém ročníku až 20 bodů za svým úhlavním rivalem FC Kodaň. Tradiční dánský celek ale nenechává do další sezóny nic náhodě a o titul chce znovu alespoň zabojovat. K tomu má klubu pomoci i jeden z jeho slavných odchovanců, který se do klubu vrací po 11 letech na trávnících v nejlepších soutěžích na světě. Po půl roce v Atléticu přichází Daniel Wass.

Wass je jedním z těch odchovanců, na které může být Brondby opravdu pyšné. Patří mezi ně hráči jako byli Daniel Agger nebo bratři Laudrupovi. Po takřka 100 startech v roce 2011 Brondby opustil a stal se posilou Benficy. Za tu si ale nikdy nezahrál. Odešel na hostování do francouzského Évianu a po povedené sezóně si ho tehdy ještě prvoligový tým zajistil natrvalo. Odehrál tam 4 povedené sezóny, načež si ho vybrala Celta Vigo. I tam se stal okamžitě oporou a zahrál si s ní i evropské poháry.

Po ročníku 17/18, kdy si Wass připsal 4 góly a 9 asistencí, za 6 milionů eur přestoupil do Valencie. Cena to byla docela výrazně pod jeho tehdejší hodnotou. I ve Valencii neměl problém dostat se do základní sestavy a v klubu nakonec strávil 3 a půl sezóny. Postupem času se ale předělal na pravého obránce a na tuto pozici ho angažovalo Atlético Madrid. V jeho dresu ale nastoupil pouze do jednoho ostrého zápasu, a i přes povedenou přípravu se tak vrací do svého domovského klubu.

Wass údajně již v lednu před přestupem na Wanda Metropolitano přemýšlel o návratu domů do Dánska. Nakonec tedy využil šance, která se asi neodmítá. Ve svých 33 letech si poprvé zahrál za opravdový velkoklub, hrál vedle jmen jako Suaréz, Griezmann nebo Koke a že to příliš nevyšlo, už ho asi mrzet nemusí.

V Brondby bude mít výsadní postavení jako odchovanec, který to z na evropské poměry malého klubu dotáhl tak daleko, připsal si 43 reprezentačních startů a vrátil se tam, odkud vzešel. Jako vzor pro mladší hráče a zdroj obrovských zkušeností pro Brondby v bojích o mistrovský titul, který si od FC Kodaň bude chtít vzít zpět.

David Suchý / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články