Zpět na » Belgie: Jupiler League » Yira Sor ze Slavie přestupuje do belgického Genku

Yira Sor ze Slavie přestupuje do belgického Genku

Yira Sor ze Slavie přestupuje do belgického Genku © goal.com - Yira Sor bude hrát v Belgii

0

Líbilo se

29.12. - V minulé sezóně Konferenční ligy byl mezi nejlepšími střelci a to přesto, že nastoupil jen ve vyřazovací fázi. 22letý Nigerijec Yira Sor upoutal po svém přestupu z Baníku Ostrava do Slavie celou fotbalovou Evropu. O jeho přestupu do ciziny se spekulovalo už v létě ale až nyní je to realitou. Za 6,5 milionu eur přestupuje do belgického Genku.

Kariéra Yiry Sora nabrala raketovou rychlost. V únoru 2021 přestoupil z Nigérie do Baníku Ostrava. V Česku se rychle adaptoval a všechny zaujal zejména svou obří rychlostí, která neměla v naší lize obdoby. Po polovině další sezóny, kdy si připsal 3 góly a 5 asistencí přestoupil za 1,3 milionu eur do Slavie. Velká částka. Fanoušci byli skeptičtí. Má sice rychlost ale v koncovce je nulový. V lize tomu tak opravdu bylo, ale v Konferenční lize dal v 6 zápasech 6 gólů a na další 3 přihrál. Brutální statistika.

Jenže letos laboruje se zraněním a pokud nastoupil, jeho forma nebyla úplně ideální. V lize nastoupil třikrát. Bez úspěchu. Na základě jeho výkonů v lize bychom jeho působení ve Slavii nemohli hodnotit kladně. On ve Fortuna lize a v Konferenční lize to bylo jako den a noc. Již v létě ho mohla Slavia prodat za částku možná okolo 9 milionů eur. Jenže neprodala.

Podařilo se jí to až nyní. 22letého Nigerijce získal belgický Genk, který byl oným zájemcem již v létě. Slavia za něj dostala 6,5 milionu eur, ale rovnou 20% musí poslat zpět do Ostravy, která si procenta z příštího prodeje vydupala při jednání o Sorově přesunu do Slavie. Yira Sor se stane historicky druhou nejdražší posilou v historii klubu, který aktuálně vede belgickou Jupiler League. Dražší byl jen o půl milionu eur Belgičan Bongonda v roce 2019. Uvidíme jak se další hráč, který si přes Slavii našel velmi zajímavé angažmá, prosadí.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články