Zpět na » Apertura » Radamel Falcao si jde na konec kariéry splnit celoživotní sen. Hrát by měl doma v Kolumbii za Millonarios

Radamel Falcao si jde na konec kariéry splnit celoživotní sen. Hrát by měl doma v Kolumbii za Millonarios

Radamel Falcao si jde na konec kariéry splnit celoživotní sen. Hrát by měl doma v Kolumbii za Millonarios © iconsport.photo - Radamel Falcao

0

Líbilo se

13.06. - Radamel Falcao je legendou. Zřejmě nejlepší hráč kolumbijské historie, obrovská modla, jeden z nejlepších útočníků takového toho druhého sledu naší generace. “El Tigre” se blíží ke konci kariéry. Po angažmá v Rayu Vallecano se vrací domů do Kolumbie. Hrát bude za Millonarios Bogota.

Radamel Falcao z Kolumbie odcházel už ve svých 15 letech. To podepsal v Argentině. Jeho prakticky prvním týmem bylo argentinské River Plate. V něm brzy začal dávat solidní množství gólů a ty začal dávat od roku 2009 v Portu. Dvě brutální sezóny ho posunuly do Atlética Madrid, kde ve famózních výkonech pokračoval a platil za jednoho z nejlepších útočníků planety. Jenomže ho zlákaly peníze oligarchy Ryboleva v Monacu, které se dostalo z druhé ligy do Ligue 1 a Falcao se vedle Jamese Rodrígueze, Toulalana a dalších stal tváří klubu. Nakonec si vyzkoušel i Manchester United, ale byl to propadák, nedopadlo to ani v Chelsea. Vrátil se tak do Monaca, kde opět zářil. Na stará kolena se ještě vrátil do Španělska, kde hrál po příchodu z Galatasaray za Rayo Vallecano 3 sezóny.

Aktuálně je jednomu z nejlepších, zda ne vůbec tomu nejlepšímu hráči v dějinách Kolumbie, už 38 let a jeho konec se blíží skutečně nezadržitelně. Ještě si ale schovává čas na jedno poslední angažmá. Ačkoliv jako absolutní modla kolumbijského fotbalu, v tamní lize nikdy nehrál, a to by chtěl napravit. Jeho celoživotním snem je údajně hrát za Millonarios Bogota. Slavný kolumbijský klub je aktuálně v pokročilých fázích jednání, a to i přes to, že Falcao měl stále nabídky i ze zahraničí v top soutěžích. Millonarios jsou úřadujícím mistrem Kolumbie. Aktuálně jsou 6. v tabulce a příchod borce, co dal na profesionální úrovni přes 300 gólů a dalších 36 v reprezentaci, by měl pomoci k dalšímu titulu a otočení současné situace. Tohle je Falcaův “Last dance”.

Radamel Falcao

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články