Zpět na » 1. Bundesliga » Pecka: Zápas jsme nezačali špatně

Pecka: Zápas jsme nezačali špatně

0

Líbilo se

03.10. - V uplynulém kole druhé Bundesligy hrál v dresu Alemannie Aachen od první minuty znovu nejlepší kanonýr loňského ročníku české Gambrinus ligy Luboš Pecka, ovšem na rozdíl od minulého kola se gólově neprosadil. "Určitě už jsem hrál lepší zápasy," řekl v rozhovoru pro FotbalPortal.cz Pecka.

Po výhře v minulém kole jste nyní prohráli. Jak by jste popsal zápas s Borussií Möchengladbach?
Nezačali jsme zápas až tak špatně. Měli jsme i šanci vstřelit branku, ale dostal nás trošku do kolen laciný gól ze standartní situace a za malou chvíli po pěkné akci druhý. Pak byla hra vyrovnaná a šance byly na obou stranách. Po změně stran jsme chtěli dát co nejdříve branku a zdramatizovat zápas. Podařilo se nám to až ke konci utkání. Na vyrovnání to už nestačilo a domácí vedení udrželi.

Ve dvanácté minutě jste inkasovali první branku, tři minuty poté branku druhou. Věřil jste v tu chvíli, že máte na to vývoj zápasu obrátit?
Určitě to bylo nepříjemné po čtvrt hodiny hry prohrávat 2:0, ale věděl jsem, že jsme si do té doby vytvářeli šance. Tak jsem stále doufal, že s tím něco uděláme.

Všiml jsem si, že na stránkách Alemannia je sestava do zápasu proti Borussii Möcengladbach napsána ve velmi zajímavém rozestavění 5-2-3. To na hřišti skutečně praktikujete, nebo se jedná pouze o chybu zápisu?

Spíše si myslím, že jsme hráli v rozestavení 4-3-2-1. Myslím, že jde o chybu.

Jak se dařilo proti Borusiii herně vám osobně? V minulém zápase jste vstřelil jednu branku a na dvě nahrál, nyní jste ve statistice utkání pouze za to, že jste dostal žlutou kartu.

Měl jsem dobré i špatné chvilky. Určitě už jsem hrál lepší zápasy.

Za co vám rozhodčí ve dvaapadesáté minutě tu žlutou kartu udělil?

Byl jsem zezadu postrčený a rozhodčí neodpískal faul. Míč byl blízko mě, já jsem ho chtěl zasáhnout, ale kopl jsem protihráče do nohy.

V české lize v zápase Slavia-Zlín, ale i v Premier League nebo Bundeslize došlo ke střeleckým hodům. Co na ně coby kanonýr říkáte?

Góly jsou kořením fotbalu. Takže je dobře, že padají, když to není do naší branky.

Ve druhé Bundeslize v uplynulém kole padalo nejvíce branek v zápase Wehen - Köln, který skončil vítězstvím domácího týmu 4:3. Dá se říct, že to bylo překvapivé vítězství?

Překvapivé bylo, ale Wehen je takové nevyzpytatelné mužstvo a ještě navíc hrálo na domácí půdě. Soutěž je zatím dost vyrovnaná, každý může porazit každého.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články