Zpět na » 1. Bundesliga » Asamoaha láká Itálie

Asamoaha láká Itálie

0

Líbilo se

05.10. - Dlouholetá opora útočných řad německého vicemistra z minulé sezóny Gerald Asamoah možná co nevidět změní dres. Jak on sám přiznal, jeho snem je zahrát si Serii A, navíc nyní o něj projevilo zájem několik italských klubů.

O 29letého bývalého německého reprezentanta v poslední době hodně zajímalo Udinese, kde by mohl jít ve šlépějích svého slavného krajana Olivera Bierhoffa. Ten v týmu ze stadionu Frulli působil od roku 1995 – 1998 a v 86 zápasech nastřílel úctyhodných 57 branek.

Ovšem Udinese nebylo jediným zájemce. O Asamoaha se ucházelo také slavné Lazio, které ho chtělo jako náhradu za kanonýra Tommassa Rocchiho, jenž byl už jednou nohu na odchodu, ale přesto zůstal. Také klub z hlavního města má na hráče německého občanství výborné zkušenosti, jelikož v minulosti jeho dres oblékaly hvězdy jako Doll nebo Riedel.

Smlouva Asamoahovi vyprší na konci letošní sezóny a proto se tu objevila možnost, že by ještě celou letošní sezónu odehrál za Schalke a příští léto odešel jako volný hráč. Jenže proti je především kouč Royal blues Mirko Slomka, jenž by rád Asamoaha udržel ve svém týmu.

Tomáš Honajzer / goal.com

Nejnovější články