Zpět na » 1. Bundesliga » Lehmann zatím stále německou jedničkou

1. Bundesliga - Lehmann zatím stále německou jedničkou

0

Líbilo se

11.10. - Brankář Arsenalu Jens Lehmann musí hrát ve svém klubu, jestli chce i nadále být jedničkou v brance národního týmu. Uvedl to trenér Německa Joachim Löw.

Pozice Jense Lehmana jako jedničky národního týmu je zatím neohrožená. Do budoucnosti si ale sedmatřicetiletý brankář bude muset vybojovat stabilní místo v Arsenalu Londýn, aby mohl i nadále nastupovat v základní sestavě Německa. Uvedl to trenér Joachim Löw.

Podle manažera reprezentace Olivera Bierhoffa by bylo pro Lehmana lepší, aby si našel nový tým, pokud se neprobojuje do základní jedenáctky Arsenalu. Lehmann nechytal za Arsenal poslední dva měsíce, ve kterých se zotavoval z operace lokte.

Lehmann je však přesvědčený, že si v Arsenalu zanedlouho vybojuje pozici jedničky zpět. V německé brance bude stát v sobotu v zápase kvalifikace ME proti Irsku. Německo potřebuje ze zbylých čtyřech zápasů získat bod, aby si definitivně zajistilo účast na finálovém turnaji.

"Řekl jsem mu, že si musí vybojovat post jedničky ve svém klubu. Pokud se situace nezmění, potom si budeme muset pohovořit. Potřebujeme brankáře, který chytá pravidelně", uvedl Löw před odjezdem do Dublinu.

Německo se v Irsku bude muset obejít bez několika hráčů zakládního kádru, pro zranění kotníku chybí i kapitán Michael Ballack. Dalšími absentujícími budou Tim Borowski (záda), Bernd Schneider (koleno), Robert Hilbert (kotník), Thomas Hitzlsperger (palec na noze), Miroslav Klose (pravé koleno), Philipp Lahm (levé koleno) či Chrisian Pander.

Aleš Dvořáček / fotbalportal.cz SITA

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články