Zpět na » 1. Bundesliga » Němci se chystají na Irsko

Němci se chystají na Irsko

0

Líbilo se

13.10. - Fotbalisté německé reprezentace dnes večer na stadioně Croke Park v Irsku odehrají utkání, v němž si mohou zajistit postup na evropský šampionát. Duel Irsko - Německo pochopitelně velmi zajímá i českou veřejnost.

Němci zatím procházejí kvalifikační skupinou D téměř bezchybně, když v osmi zápasech ztratili pouhé dva body za překvapivou remízu na Kypru. S dvaadvaceti body svou skupinu vedou a ze zbylých čtyř utkání jim stačí uhrát bod k tomu, aby měli jistotu účasti na mistrovství Evropy.

Naši západní sousedi chtějí postoupit co nejdříve a s jasným úkolem jedou do Irska. Tam chtějí zvítězit, ale za remízu se také nejspíš zlobit nebudou.

Kouč Německa Joachim Löw postrádá na kvalifikační duely například útočníka Miroslava Kloseho nebo záložníka Tima Borowskiho. Zraněný je i gólman Bayernu Oliver Kahn. Pozici druhého brankáře tak bude zastávat Timo Hildebrand z Valencie. Německý trenér má přece jen široký výběr fotbalistů a na hře by se to příliš projevit nemělo.

Naopak Irové dnes musí bezpodmínečně bodovat, aby si uchovali alespoň teoretickou naději na postup. Nejlepší by pro ně byla výhra, ovšem ani ta jim zdaleka nemusí stačit. I z hlediska psychologického jsou favoritem Němci, jelikož Irové mají velmi malou naději na proniknutí na EURO 2008.

O výhře či dokonce remíze svěřenců Joachima Löwa málokdo pochybuje. Ovšem pokud by fotbalisté Německa přece jen prohráli, mají ještě tři příležitosti na nápravu. Přitom zbylé tři zápasy hrají doma. Nejprve proti České republice, poté proti Kypru a nakonec do Německa přijede Wales.

Pravděpodobné sestavy:

Irsko: Given - Finnan, Dunne, O'Shea, J. O'Brien - A. Reid, Carsley, S. Hunt, Kilbane - Keane, K. Doyle

Německo: Lehmann - A. Friedrich, Mertesacker, Metzelder, Jansen - Frings - C. Fritz, Trochowski - Schweinsteiger - Kuranyi, Podolski

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články