Zpět na » 1. Bundesliga » Proč je Karlsruhe tak vysoko?

Proč je Karlsruhe tak vysoko?

0

Líbilo se

13.10. - V předsezonních prognózách FotbalPortal tipoval, že Karlsruhe získá z nováčků nejvíce bodů. KSC však v úvodu ročníku dokázalo přehrát nejen všechny nováčky, ale také naprostou většinu bundesligových klubů.

S druhým místem po devíti kolech nepočítali snad ani ti největší optimisté, nicméně svěřenci Edmunda Beckera jsou na vrcholu zaslouženě. Už v letním Ligovém poháru dokázalo Karlsruhe potrápit favorizované Schalke. Prohrálo sice 1:0, ale bylo vyrovnaným soupeřem a několik šancí zahodila nová ofenzivní posila Tamas Hajnal. Maďarský záložník se však později ukázal jako nevýraznější osobnost mužstva.

Karlsruher SC se rozjížděl pomaleji, po třech kolech měl na svém kontě jen tři body, jenže od té doby ztratil pouze jedno utkání, když v šestém kole podlehl Bayernu vysoko 1:4.

Prvním důvodem dosavadního úspěchu KSC je trenér Edmund Becker. Snaží se dát prostor širšímu kádru, nepočítá pouze s jedenácti nebo dvanácti hráči. Stejně jako v minulé sezoně sází na v poslední době velice populární rozestavení 4-3-3 s dvěma defenzivnějšími středopolaři.

V brance chytá spolehivý Markus Miller. Pětadvacetiletý gólman udržel už čtyři čistá konta, lepší je pouze Frank Rost z Hamburgu. V hodnocení Kickeru je Miller na šestém místě celkově, mezi brankáři se dělí s hannoverským Robertem Enkem o první místo.

S obrannou čtveřicí Becker moc nehýbe, neriskuje a spoléhá na osvědčené hráče. Velice dobře působí kmenový hráč Bayernu Andreas Görlitz. Moderní pravý bek vydatně podporuje ofenzívu a výborně zvládá i své obranné povinnosti.

Nejlepším hráčem mužstva je pravděpodobně Tamas Hajnal. Maďar hraje na stejném postu, na kterém v minulé sezoně v druhé lize zářil Giovanni Federico. Hajnalovi se podařilo zacelit mezeru na postu ofenzivního záložníka velice dobře, podílel se na osmi brankách svého týmu. Tři góly sám vstřelil, u pěti asistoval. Ve známkování magazínu Kicker je Hajnal na pátém místě. Před ním je pouze bayernská trojice Toni, Klose, Zé Roberto a záložník HSV David Jarolím.

V útoku mělo Karslruhe ze začátku nejvíce problémů, nyní už se situace zlepšila. Na pravé straně útočné řady se začalo dařit Christianu Timmovi, který sice oba své góly dal v posledním zápase se Schalke, ale svou formu potvrzuje už déle.

Velkou devízou vítěze druhé Bundesligy z minulého roku jsou venkovní zápasy. Z pěti utkání vyhrál čtyřikrát a ze všech týmů ligy hraje jako host nejlépe.

Návštěvníci FotbalPortalu v právě probíhající anketě moc nevěří, že by se Karlsruhe na pohárových příčkách udrželo, každopádně KSC vstoupilo do nejvyšší soutěže nebojácně a svými suverénními výkony vyvolává vzpomínky na ročník 97/98, kdy Kaiserslautern vybojoval jako nováček mistrovský titul.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Nejnovější články