Zpět na » 1. Bundesliga » Němci už postoupili na EURO 2008!

Němci už postoupili na EURO 2008!

0

Líbilo se

13.10. - Německá fotbalová reprezentace uhrála v Irsku bezbrankovou remízu a stává se prvním postupujícím týmem. Přidává se tak k pořadatelským zemím Rakouska a Ĺ výcarska. Pro Iry je bod málo.

Před tímto duelem byly karty jasně rozdány. Němcům stačil k postupu na evropský šampionát bod, Irové pro uchování naděje museli zvítězit. V základní sestavě Německa trochu překvapivě nenastoupil Podolski.

I z důvodu důležitosti střetnutí začali domácí aktivně a v úvodu utkání se usadili na polovině soupeře. První větší příležitost si ale vytvořili Němci, když po centru z levé strany střílel Gomez v pádu těsně nad branku. Po této akci se přece jen hra vyrovnala.

V 31. minutě se vedení mohli ujmout Irové. Nejprve dobře z úhlu střílel Keane a poté po rohu obrana Němců zmatkovala a měla štěstí, že toho domácí nedokázali využít. Asi největší příležitost první půle měl hostující obránce Metzelder. Míč po jeho hlavičce už mířil do brány, když domácí na poslední chvíli hlavou zachránil Finnan.

Po změně stran se Němci chtěli pustit do irské obrany, ale šance měli domácí. V 50. minutě vystrašil Carsley obloučkem Lehmanna a o dvě minuty později si útočník Keane mohl nadávat, když těsně před hostující bránou nezpracoval míč.

V následujícím průběhu se hra zklidinila a další velká šance zápasu přišla v 73. minutě. Německý Metzelder nastřelil břevno Givenovy brány, následná střela Podolskiho byla nepřesná.

Německá reprezentace potvrdila, jakým je zkušeným mužstvem. Byla si vědoma, co pro ni bezbrankový stav znamená a podle toho hrála. Hráči hostů kontrolovali hru a domácí už nepouštěli k vážnějšímu ohrožení Lehmannovy branky. Němci teprve podruhé ztratili ve skupině body. Ovšem tento jediný bodík přesto znamená, že si zahrají EURO 2008 v Rakousku a Ĺ výcarsku.

Irsko - Německo 0:0

Rozhodčí: M. Hansson- S. Wittberg, H. Andren (všichni Ĺ védsko). ŽK: Dunne, O´Brien - Lehmann, Frings

Irsko: Kelly, Dunne, O´Brien, Finna - Doyle (71. Long), Carsley, Reid, Kilbane (90. Murphy) - Keogh (80. McGeady), Keane

Německo: Lehmann - Friedrich, Metzelder, Mertesacker, Jansen - Fritz, Frings, Trochowski (89. Castro), Schweinsteiger - Kuranyi, Gomez (65. Podolski)

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články