Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » 1. Bundesliga » O hvězdu Girony Couta se zajímá Borussia Dortmund

O hvězdu Girony Couta se zajímá Borussia Dortmund

O hvězdu Girony Couta se zajímá Borussia Dortmund © iconsport.photo - Yan Couto

1

Líbilo se

22.07. - Girona po své historické sezóně, během níž se kvalifikovala do Ligy mistrů, ztratila hned několik opor. Jednou z nich je Yan Couto, kterého výkony dostaly až do reprezentace Brazílie. Vrátil se ale do Manchesteru City a nyní se jedná o jeho přestupu do Borussie Dortmund.

Yan Couto je rodákem z brazilského města Curitiba. V tamním klubu taky začínal a po pouhém jednom zápase na profi scéně ho přivedl do svých řad Manchester City. Stejně jako Douglas Luiz nebo naposledy Sávio se s ním ale počítalo jako s někým, kdo ten potenciál na první tým má, ale hrát bude na hostováních v rámci City Group. Brzy to sice porušilo hostování v Braze, ale bylo ze strany Couta vydařené, ale to už se o něm nějak tak vědělo. Jako první totiž hostoval v Gironě. Tam zamířil i po Braze a odehrál za ní 2 sezóny. A rozhodně zaujal i lidi v Manchesteru City, a to především po minulé sezóně.

Fanoušci Girony milují Arnau Martíneze. Mladičký pravý bek je obrovskou nadějí a jako jeden z mála patří opravdu Gironě. Přes Couta ale hrál minimálně. Michel naordinoval svému týmu hodně ofenzivní pojetí hry a Couto byl klíčovou součástí. Z levé strany hrál skvostně Miguel Gutiérrez, zprava právě Couto. Během celé sezóny zvládl 1 gól a 10 asistencí. Více asistencí zvládli jen Nico Williams a Alex Baena, španělští mistři Evropy. Couto se během této skvostné sezóny, na jejímž konci byl postup do Ligy mistrů, dočkal i 4 startů v brazilském národním týmu. Couto ale hraje na pozici pravého beka dost ofenzivně, bránění není jeho silná stránka. Proto se tak neočekává, že by se zpět v Manchesteru, kam se po hostování vrací, uchytil v týmu Pepa Guardioly, na rozdíl od kolegy Sávio.

Zamíří Couto do Dortmundu?

Proto se tak nyní řeší přestup a první v řadě má být Borussia Dortmund. Ta chtěla natrvalo přivést Iana Maatsena z Chelsea, ale ten už zakotvil v Aston Ville. Jeden bek ofenzivnější, druhý bek defenzivnější. Tím by měl být Julian Ryerson, akorát by se přesunul na levou stranu a Couto by hrál standardně na své pravé straně. Alespoň tak to na mě působí vzhledem k tomu, jak Borussia na jaře hrála. A za mě super posila. Navíc se mluví o částce jen okolo 20 milionů eur. To si Borussia může dovolit Výstupní klauzule je přitom až dvojnásobná, takže vyjednávání asi dají nějakou práci. Borussia ale získá prvotřídního ofenzivního beka, jednoho z nejlepších nahravačů La Ligy. Náhrada za Maatsena asi slušná, ne?

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články