Zpět na » 1. Bundesliga » Bayer Leverkusen má šanci na double. Českému triu bude v cestě k poháru stát Kaločův Kaiserslautern

Bayer Leverkusen má šanci na double. Českému triu bude v cestě k poháru stát Kaločův Kaiserslautern

Bayer Leverkusen má šanci na double. Českému triu bude v cestě k poháru stát Kaločův Kaiserslautern © iconsport.photo - Přidá české trio další trofej?

0

Líbilo se

25.05. - PREVIEW Už dnes večer budeme svědky toho, jak nějaký český fotbalista nad hlavu zvedne DFB-Pokal. Ze strany Leverkusenu už to invincibles treble nebude, ale na double je tu velká šance. Shickovi, Hložkovi a Kovářovi dnes bude soupeřem druholigový Kaiserslautern, jenž si nemůže vynachválit zimní posilu z Baníku Ostrava Filipa Kaloče. Ten bude se svými spoluhráči chtít zázrak.

Bayer Leverkusen během 34 ligových duelů neprohrál. Je to poprvé, co se někomu v historii Bundesligy takový počin povedl. On navíc neprohrával ani v DFB Pokalu a Evropské lize. Rekordní šňůra 51 duelů skončila až ve finále Evropské ligy, kdy po nejhorším výkonu Bayeru v sezóně vyhrála Atalanta. Fanoušci tak doufají, že z toho bude alespoň ten double a Bayer nepředvede něco podobného ve finále poháru s Kaiserslauternem. Bude velkým favoritem. Kaiserslautern, legendární německý klub, je totiž už pěknou řádku let celkem z nižších soutěží, aktuálně z 2. Bundesligy.

Česká stopa

Ať už vyhraje kdokoliv, bude to mít českou stopu. Ve finále Evropské ligy podle mě Xabimu Alonsov české duo Schick-Hložek ukázalo, že si hrát zaslouží. Přineslo do hry něco nového a bylo nebezpečné. Je pak jasné, že v brance uvidíme Matěje Kováře. Zatímco Lukáš Hrádecký chytal Bundesligu, pro reprezentačního gólmana byla určena Evropská liga a právě německý pohár. Na druhé straně je záložník Filip Kaloč, jenž se Kaiserslauternu upsal na hostování, ale klub už zajistil jeho trvalý přestup. Bývalého kapitána české U21 si v klubu nemohou vynachválit.

Stane se zázrak?

I tak ale asi ani nemusíme mluvit o tom, kdo je favoritem dnešního zápasu. Bayer bude obrovským favoritem a cokoliv jiného se bude rovnat zázraku a pro všechny hráče Kaiserslauternu by šlo o životní úspěch. Navíc zastavit Bayer Leverkusen před historickým doublem? To by chutnalo ještě o něco víc. Cestou do finále ale Kaiserslautern nevyřadil na rozdíl od svého semifinálového soupeře Saarbrückenu velké soupeře. Cesta byla hodně přívětivá. Jediným bundesligovým soupeřem byl na začátku sestupující Kolín. Průprava na soupeře kvality Leverkusenu žádná. O to překvapující by byl úspěch.

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články