Zpět na » 1. Bundesliga » Ohlasy po premiérovém titulu v Bundeslize, Bayer zaplavila čirá radost. Jsem na všechny velmi hrdý, řekl po úspěchu Alonso

Ohlasy po premiérovém titulu v Bundeslize, Bayer zaplavila čirá radost. Jsem na všechny velmi hrdý, řekl po úspěchu Alonso

Ohlasy po premiérovém titulu v Bundeslize, Bayer zaplavila čirá radost. Jsem na všechny velmi hrdý, řekl po úspěchu Alonso © Profimedia - Oslavy titulu na stadionu Bayeru Leverkusen

0

Líbilo se

15.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Bayer Leverkusen to dokázal. Poprvé v dějinách klubu ukořistil ligový primát. Na zisku stříbrného talíře pro vítěze nejvyšší německé soutěže se podílela i česká družina ve složení Patrika Schicka, Matěje Kováře a Adama Hložka. Podívejte se, jak si sami hráči užívali bujaré oslavy.

Po konci rozhodujícího nedělního utkání proti Brémám, v němž exceloval generační talent Florian Wirtz, propukla vlna radostné extáze na celém stadionu. Davy fanoušků seběhly na trávník, aby se s hráči podělili o nezapomenutelný zážitek. Jak už to, tak v Německu bývá, pivo začalo téct ve velkém.

„Pro klub je to velmi speciální okamžik. Vyhrát Bundesligu poprvé ve 120leté historii je něco velmi výjimečného. Hráči jsou skvělí. Jsem na všechny velmi hrdý," netajil se po triumfu kouč Xabi Alonso.

„Bayern byl jako Mercedes ve formuli 1. Lidé chtěli vidět změnu,“ prozradil pro sport.cz Patrik Schick, který jako jediný z Čechů zasáhl přímo do utkání.

Vše bylo od začátku krásně uvolněné. Věděli jsme, že i kdyby to nevyšlo, tak máme pořád velký náskok. Takže ani já osobně jsem necítil žádný tlak,“ řekl Schick krátce po zisku titulu pro Nova Sport.

„Česká kabina je specifická, ale každé oslavy jsou krásné a myslím, že si to všichni užijeme. A doufám, že to nebude naposledy,“ doplnil svého spoluhráče Kovář, který v závěru napodobil známou scénku Jana Kollera. Český dlouhán tehdy se sklenicí piva slavil titul v barvách Dortmundu, a to v roce 2002.

Dominik Pánek / fotbalportal.cz

Nejnovější články