Zpět na » 1. Bundesliga » České ofenzivní komando zařídilo výhru Leverkusenu nad Freiburgem. Trefil se jak Schick, tak Hložek

České ofenzivní komando zařídilo výhru Leverkusenu nad Freiburgem. Trefil se jak Schick, tak Hložek

České ofenzivní komando zařídilo výhru Leverkusenu nad Freiburgem. Trefil se jak Schick, tak Hložek © iconsport.photo - Adam Hložek

0

Líbilo se

17.03. - Díky Patriku Schickovi a jeho dvěma gólům v prodloužení zápasu s Qarabagem ještě žije neporazitelnost Bayeru v této sezóně. Dnes můžeme po zápase s Freiburgem říct to samé. Netrefil se ale jen on, ale i jeho mladší krajan Adam Hložek, který od Xabiho Alonsa dostal šanci od začátku, a důvěru mu jednoznačně splatil. Bayer udělal další krok k titulu.

SC Freiburg - Bayer Leverkusen 2:3

Branky: 10. Doan, 79. Keitel, 2. Wirtz, 40. Hložek, 53. Schick

Už to v týdnu vypadalo, že neporazitelnost Bayeru Leverkusen v této sezóně zemře s šancemi na zisk titulu v Evropské lize. Bayer měl obrovské problémy s azerbajdžánským Qaraagem, a to jak venku, tak i na domácí půdě. Než rozhodčí nastavil, outsider vedl stále 2:1, přičemž v zápase vedl dokonce 2:0. Pak přišel Patrik Schick a stejně jako v Baku, i doma se stal hrdinou. Teď ale dal góly dokonce 2. I proto mu dal Xabi Alonso šanci i ve vítězném duelu s Freiburgem dnes odpoledne, přičemž vedle něj dostal od začátku šanci i Adam Hložek.

Čeští hrdinové: Hložek a Schick

Jak nejlépe se mohli čeští reprezentanti z Bayeru Leverkusen předvést českému národu před reprezentační pauzou, než střeleckým úspěchem. U Patrika Schicka na to jsme přeci jen trochu více zvyklí, než u Adama Hložka, jenž většinou do hry chodí na poslední minuty, ale byl to právě on, kdo dával ve 40. minutě gól na 2:1 pro Bayer. Po velkém závaru před brankou Freiburgu k němu propadl balón před prázdnou bránu a bez problémů uklidil. Skvělá práce mladého českého útočníka a důležitý gól před koncem poločasu.

V tom druhém přišel krátce po změně stran centr Frimponga z pravé strany a chytré Schickovo zakončení, kdy dokonale zaskočil soupeřova gólmana a o tyč navýšil vedení Bayeru. Tahle trefa zkušeného rodáka z Prahy se ukázala vzhledem ke gólu Keitela jako vítězná. Vzhledem k tomu, co dvakrát předvedl proti Qarabagu to vypadá, že Schick konečně začíná být při zranění Boniface klíčovou postavou Farmaceutů, jenž může mít dost velký vliv během boje o titul. I tato výhra je velmi důležitá. Bayer ale má před sebou i další těžké soupeře.

Patrik Schick

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články