Zpět na » 1. Bundesliga » Bayer Leverkusen je v semifinále poháru. K obratu proti Stuttgartu zavelel fenomenální Wirtz

Bayer Leverkusen je v semifinále poháru. K obratu proti Stuttgartu zavelel fenomenální Wirtz

Bayer Leverkusen je v semifinále poháru. K obratu proti Stuttgartu zavelel fenomenální Wirtz © iconsport.photo - Jonathan Tah

0

Líbilo se

06.02. - REVIEW 29 zápasů, ani jedna prohra. Bayer Leverkusen zatím bojuje na všech frontách bez nalezení pokořitele. Předmětem snah je samozřejmě i DFB Pokal, kde byli Alonsovi svěřenci favority i před duelem se skvělým Stuttgartem. A jako těžký soupeř se ukázal i dnes. Bayer dvakrát prohrával, ale k obratu zavelel Wirtz, jehož 2 neskutečné asistence zajistily Bayeru postup.

Bayer Leverkusen - VFB Stuttgart 3:2

Branky: 50. Andrich, 66. Adli, 90. Tah, 11. Anton, 58. Führich

Bayer Leverkusen: Kovář - Frimpong (90+3 Stanišič), Tapsoba, Tah, Hincapié, Grimaldo - Hofmann (64. Adli), Andrich, Xhaka, Wirtz (90+3. Hložek) - Schick (64. Iglesias)

VFB Stuttgart: Nübel - Vagnoman, Anton, Roualt, Ito, Mittelstadt (70. Stergiou) - Millot (32. Lewellng), Karzor, Stiller, Führich (78. Dahoud) - Undav

Po prvních 20 minutách bylo pro Bayer Leverkusen zle. Opravdu se mu nedařilo, a ne že by ho Stuttgrat nějak přehrával. Bayer byl více na balónu, ale nevděl co s ním. Po 11 minutách navíc hlavou skóre otevřel kapitán Stuttgartu Waldemar Anton, špatně hlídán Tapsobou. Po oné dvacetiminutovce se ale Bayer osmělil a dvakrát dokonce nebezpečně pálil na branku Nübela, jenž předvedl skvělé zákroky. Srovnat se podařilo zásluhou jinak neviditelného Patrika Schicka. Gól však kvůli ofsajdu nebyl uznán a Bayer Leverkusen musel ve druhé půli odvracet první prohru.

Po změně stran měl další obrovskou šanci Patrik Schick. V souboji ho ale vykolejil fantastický Anton a se Schickem si už poradil Nübel. Když ale z poza vápna napřáhl Andrich, fanoušci Bayeru mohli slavit. Pumelice německého záložníka totiž přistála v šibenci. Stuttgartu ale netrvalo dlouho a když Andrich nezpracoval špatnou Kovářovu rozehrávku, Führich dokázal přesně zavěsit a poslat Stuttgart opět do vedení.

Alonso se rozhodl do hry poslat Amine Adliho. Tomu stačilo pár minutek, aby ho Wirtz famózním pasem dostal za obranu a reprezentant Maroka 1na1 překonal Nübela. Ve vynikajícím světle se nakonec ukázal i Matěj Kovář. Skvěle si poradil s nebezpečnou ránou Denize Undava. Už to vypadalo na prodloužení, ale pak přišel další geniální moment Floriana Wirtze, který dlouhým balónem na zadní tyč našel osamoceného Taha, a ten rozhodl o tom, že Bayer Leverkusen půjde do semifinále. Tam už na něj čeká Kaiserslautern a Düselldorf.

Muž zápasu: Florian Wirtz

Waldemar Anton

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články