Zpět na » 1. Bundesliga » Stuttgart na konci přestupového okna odmítl 30 milionů eur za Ita

Stuttgart na konci přestupového okna odmítl 30 milionů eur za Ita

Stuttgart na konci přestupového okna odmítl 30 milionů eur za Ita © iconsport.photo - Obránce Stuttgart, Hiroki Ito

0

Líbilo se

03.02. - Ve čtvrtek, kdy bylo oficiálně uzavřeno zimní přestupové okno, obdržel bundesligový Stuttgart nabídku za japonského reprezentačního obránce Hirokiho Ita. Čtyřiadvacetiletý obránce má údajně ve smlouvě, jejíž prodloužení podepsal loni v létě, výstupní klauzuli ve výši 30 milionů eur. Právě takovou částku nabídl Al Nassr klubu za přestup Ita. Hráč ani samotný Stuttgart ale o zrealizování obchodu zájem neprojevili.

Německý sportovní deník Bild uvedl, že bundesligový Stuttgart v poslední den přestupového okna obdržel nabídku na 30 milionů eur za japonského reprezentačního obránce Hirokiho Ita. Částka by podle dalších informací měla odpovídat výstupní klauzuli, kterou má hráč ve smlouvě, nicméně ani on, ani samotný klub o obchod neměli zájem.

Hiroki Ito odmítl lukrativní roční plat, který měl být výrazně vyšší než 9 milionů eur, které zajišťuje japonskému reprezentantovi současná smlouva se Stuttgartem. Aktuální tržní hodnota hráče, jehož poslední výkony na něj přitahují pozornost mnoha evropských klubů, je 22 milionů eur. Do švábského fotbalového klubu přišel Ito v létě 2021 nejdříve na roční hostování, které bylo posléze překlenuto v přestup.

V letošní sezóně hráč nastoupil do celkem čtrnácti utkání, což z něj činí jednoho z nejvytíženějších hráčů Stuttgartu. Své výkony podtrhl také dvěma asistencemi a vzestupnou výkonnostní tendencí, jež hráči vynesla i pravidelné pozvánky do reprezentačního áčka. To mohlo být jedním z důvodů, proč se hráč rozhodl zůstat v evropském fotbale a neodejít za kariérou do Perského zálivu.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články