Zpět na » 1. Bundesliga » Bayer Leverkusen dotáhl příchod Iglesiase na hostování. Bude tlačit na Patrika Schicka

Bayer Leverkusen dotáhl příchod Iglesiase na hostování. Bude tlačit na Patrika Schicka

Bayer Leverkusen dotáhl příchod Iglesiase na hostování. Bude tlačit na Patrika Schicka © iconsport.photo - Borja Iglesias

0

Líbilo se

28.01. - Bayer Leverkusen přišel na 3 měsíce o Victora Boniface, velkého tahouna letošního ročníku, 4násobného nováčka měsíce Bundesligy a mašinu na góly i asistence. Dá se spolehnout na Schickovo zdraví? Co když ne? Pro ten případ na hostování z Realu Betis přichází 31letý útočník Borja Iglesias. Ten ale letos ještě nedal ligový gól. Pomůže Bayeru?

Victor Boniface přišel jako náhrada Patrika Schicka při jeho zranění, ale jeho famózní výkony ho dokázaly dostat nad Schicka ještě během jeho absence. Nigerijský útočník je neskutečný. Góly jen nedává, ale připravuje je. V aktuálním ročníku Bundesligy má na kontě 10 gólů a 7 asistencí. Jako nováčka měsíce ho v Bundeslize volili pokaždé v prvních 4 měsících. Jenomže se zranil a Bayeru bde chybět zhruba do dubna. A dá se spoléhat na Patrika Schicka? Nedá. To prostě minulost ukázala. Kvůli zranění šíleně dlouho nehrál.

Zdravotní problémy navíc Schicka trápí dlouhodobě. Je tak risk nechávat mužstvo jen s jedním útočníkem, navíc takhle náchykným na zranění. Bayer Leverkusen se tak rozhodl jednat a přivedl útočníka, který bude českému útočníkovi krýt záda. Jedná se o Borju Iglesiase z Realu Betis. Je to chlápek, kterého výkony v klubu ze Sevilly dostaly až do reprezentace. Něco v něm tak skutečně je. Za poslední 3 sezóny dal v La Lize 36 gólů, vloni jich bylo 15. Letos ale nedal jediný a jeho výkony byly opravdu tragické. I proto byl Real Betis ochotný se 31letého útočníka zbavit.

Odchovanec Valencie do Leverkusenu přichází na hostování do konce sezóny za 1,5 milionu eur s tím, že pokud se osvědčí, Bayer ho může natrvalo odkoupit za 8 milionů eur. Pokud se tak německý klub rozhodne, bude to jednoduché. Borja Iglesias už totiž akceptoval nabídku Bayeru na případný kontrakt do léta 2026. V aktuální situaci se příchod osvědčeného střelce Bayeru hodí. Těžko se nám to poslouchá, ale Patrik Schick v posledních 3 duelech podal hodně matné výkony. Borja Iglesias bude skutečnou posilou. Musí ale najít ztracenou formu.

Borja Iglesias

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články