Zpět na » 1. Bundesliga » Bayer Leverkusen pracuje na příchodu konkurence pro Patrika Schicka

Bayer Leverkusen pracuje na příchodu konkurence pro Patrika Schicka

Bayer Leverkusen pracuje na příchodu konkurence pro Patrika Schicka © iconsport.photo - Borja Iglesias

1

Líbilo se

23.01. - Zranění Victora Boniface na 3 měsíce je pro Bayer Leverkusen rozhodně nepříjemnou ztrátou. Je to sice velká šance pro Patrika Schicka, ale historie zranění nedává Alonsovi takovou jistotu, aby nemusel jednat. I z toho důvodu nyní Bayer pracuje na příchodu španělského reprezentanta Borjy Iglesiase z Realu Betis. Chtěl by dotáhnout hostování s opcí.

Borja Iglesias měl ke slávě a fotbalové velikosti trnitou cestu. Dlouho nebyl schopen prosadit se ve Valencii, Villarealu ani Celtě Vigo. Do roku 2018 měl jediný start v La Lize. Po fantastickém ročníku ve druhé lize v Zaragoze ale odešel do Espanyolu Barcelona a při své premiérové sezóně se trefil 17x. Okamžitě tak přestoupil do Realu Betis, kde se po prvotní hrozivé sezóně dostal do solidní formy, gólů dával dost a posbíral i 2 reprezentační starty. Jenomže letos ztratil místo a za 11 ligových duelů nedal jediný gól.

Spekulovalo se tak o odchodu do arabských zemí, třeba po vzoru Paca Alcacera, ale nyní to vypadá, že si 31letý útočník přeci jen řekne o hodně slušné angažmá. Je tu totiž zájem z Bayeru Leverkusen. Ten se parádně trefil s podpisem Boniface, ale po příjezdu na AFCON se Nigerijec zranil a místo absence na 1 měsíc bude chybět měsíce rovnou 3. Chybí navíc třeba i Amine Adli. Je to velká šance pro Patrika Schicka, více prostoru dostane i Adam Hložek. Ale dá se spoléhat na Schickovo zdraví? Je to velký risk a kromě něho už Bayer čistokrevného hroťáka nemá.

Proto tak Xabi Alonso míří na svého krajana Borju Iglesiase, jehož by Bayer chtěl přivést na hostování s opcí. To zní jako skutečně nejlepší možnost, ale výhodná je právě především pro Bayer, ne už tolik pro Real Betis. Ten se Iglesiase bude zbavovat pouze na trvalý přestup. Podle Transfermarketu je jeho hodnota na úrovni 8 milionů eur, a myslím, že více Real Betis požadovat určitě nebude. V létě 2019 ale Iglesias klub ze Sevilly stál 28 milionů eur. Za ty roky ale částku splatil celkem 52 góly. Rozhodnuto by mělo být zanedlouho.

Borja Iglesias

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články