Zpět na » 1. Bundesliga » Souboj o penaltu? Jadon Sancho má v Německu první kauzu po svém návratu

Souboj o penaltu? Jadon Sancho má v Německu první kauzu po svém návratu

Souboj o penaltu? Jadon Sancho má v Německu první kauzu po svém návratu © iconsport.photo - Jadon Sancho

0

Líbilo se

21.01. - Jadon Sancho včera při výhře nad Kolínem nastoupil poprvé po svém návratu v základní sestavě a opět ukázal, že Bundesliga mu prostě sedí. Anglický křídelník se snažil, byl aktivní, obránce Carstensen si s ním nevěděl rady, následně na něm Sancho vyrobil penaltu. Tu si sám chtěl vzít. Usadil ho ale útočník Füllkrug. V Německu je z toho nyní velké téma.

Jadon Sancho se superstar jakou je dnes stal v dresu Borussie Dortmund. Patřil mezi vůbec nejlepší hráče celé Bundesligy, jeho cenovka se dostala až nad 100 milionů eur. Anglickému fotbalistovi zdánlivě patřil fotbalový svět. Mohl si vybírat snad ze všech velkoklubů na světě. Volba ale padla na Manchester United, kde měl být tím, kdo dokáže obrátit věci lepším směrem. To se ale nestalo. Na Old Trafford odehrál 2 sezóny s tím, že zůstal hodně za očekáváním. Letos pro spory s Erikem ten Hagem nehrál vůbec.

Na milost ho tak vzala Borussia Dortmund. Na místo činuse vrací na hostování bez opce. V Dortmundu doufají, že si ho v létě nebudou moct dovolit, což by znamenalo, že mu to půjde. Dortmund nějakého tahouna ofenzivy prostě bude potřebovat, o tom žádná. V prvním zápase okamžitě připravil gól pro Marca Reuse, proti Kolínu nastoupil v základní sestavě. Opět se hodně snažil, šel mu dribling a bek Carstensen z něj asi bude mít noční můry. Byl to nakonec právě 23letý Dán, kdo Jadona Sancha v pokutovém území fauloval a kopala se penalta.

Gólem se chtěl v Kolíně uvést právě faulovaný Sancho. Balón ale hned zabavil Niclas Fïllkrug. Sancho za ním přiběhl se slovy „Gimme the ball, Gimme the ball.". Füllkrug ale nereagoval a balón si postavil. V Německu je z toho nyní celkem velké téma. Někteří oceňují německého forvarda, který penaltu následně proměnil, že Sancha usadil, někteří tomu nerozumí skrze to, že Sancho penaltu vybojoval. Fakt je ale prostě ten, že Sancho do Dortmundu nepřichází jako megastar. Svou pozici musí opět budovat, ne naopak bourat zavedené pořádky jako to, kdo zahrává standardky, pokud trenér neurčí jinak.Borussia ale i díky jeho výkonu nakonec vyhrála 4:0. Uvidí se ale, až se Borussia postaví někomu jinému, než posledním dvěma klubům tabulky. To bude větší prověrka.

Sancho vs Füllkrug

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články