Zpět na » 1. Bundesliga » Alex Král přišel o hvězdného spoluhráče. Do Unionu naopak přichází soupeř Slavie ze Ženevy

Alex Král přišel o hvězdného spoluhráče. Do Unionu naopak přichází soupeř Slavie ze Ženevy

Alex Král přišel o hvězdného spoluhráče. Do Unionu naopak přichází soupeř Slavie ze Ženevy © realsociedad.eus - Sheraldo Becker

0

Líbilo se

19.01. - Sheraldo Becker byl v posledních letech jednou z opor při žních Unionu Berlín. Ať už hrál na jakékoliv pozici, pro Urse Fischera byl jednou z důležitých opor, zejména pak v loňském ročníku, kdy se Union dostal až do Ligy mistrů. Jenomže po hororovém loňském ročníku z Berlína odchází do Španělska. Novým spoluhráčem Alexe Krále pak bude Bedia ze Servette Ženeva.

Sheraldo Becker je rodákem z Amsterdamu, ale po rodičích reprezentuje Surinam. V akademii hrával za Ajax, ale v prvním týmu se nikdy neprosadil. následně se ale přesunul do Zwolle, poprvé pořádně vyletěl v dresu Ado den Haag. Po velmi povedeném ročníku se přesunul k týmu bundesligového nováčka z Unionu Berlín. Postupem času se stal pro Urse Fischera jedním z nepostradatelných hráčů a zejména vloni tým 11 góly a 7 asistencemi dotáhl až do Ligy mistrů. Tato sezóna ale byla jiná. Becker nedal v Bundeslize jediný gól, a to byl při absenci Trimmela kapitánem.

Union se bude do konce ročníku bát o udržení se. Urs Fishcer už u kormidla není, tým převzal Nenad Bjelica a s Beckerem si evidentně moc nesedl, tudíž zvolil variantu odchodu. 28letý surinamský šutér míří do Španělska. Podepsal v Realu Sociedad za pouhé 3 miliony eur. Může za to především jeho končící kontrakt. Ačkoliv se klubu v lize daří, nedaří se útočníků. Sadiq i Fernandéz mají po 2 gólech, André Silva se netrefil ani jednou. Becker by to mohl změnit. Aktuální sezóna ne, ale minulost to dokazuje. Navíc může zahrát i z kraje.

Jak to ale vyřeší Union berlín? Klub opustil i David Datro Fofana, jehož si stáhla Chelsea. Berlínský klub tedy sáhl do Švýcarska po borcovi, s nímž má tu čest i pražská Slavia, Jde o 27letého útočníka z Pobřeží Slonoviny, jenž v posledních 2 letech oblékal dres Servette Ženeva. Dal v 68 zápasech 31 gólů. Je typologicky jiným útočníkem než Becker, ale v jeho prospěch hraje především jeho forma. Union navíc stál jen 2 miliony eur, takže finančně nemá co ztrati. Bude na něj ale velký tlak. Dost možná bude právě na něm stát záchrana klubu.

Chris Bedia

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články