Zpět na » 1. Bundesliga » Václav Černý gólem pomohl k remíze Wolfsburgu. Schick vedle Hložka nevyzrál na brankáře Augsburgu

Václav Černý gólem pomohl k remíze Wolfsburgu. Schick vedle Hložka nevyzrál na brankáře Augsburgu

Václav Černý gólem pomohl k remíze Wolfsburgu. Schick vedle Hložka nevyzrál na brankáře Augsburgu © iconsport.photo - Václav Černý

0

Líbilo se

13.01. - Situace, kterou jsme zatím zas tak moc často nevídali, to je útočné duo Bayeru Leverkusen ve složení Hložek-Schick. Farmaceutům ale k výhře nad Ausgbrugem kdovíjak nepomohlo. Naopak Václav Černý svým druhým bundesligovým gólem kariéry zařídil svému Wolfsburgu remízu na hřišti Mohuče. Na Euru toto trio potřebujeme ve formě.

Patrik Schick nyní dostane obrovskou šanci. Kanonýr Victor Boniface bude zřejmě až do dubna mimo hru a z českého reprezentanta se stane ten, jehož góly by měly Bayer Leverkusen dovést až do země zaslíbené. Odchovanec pražské Sparty se vrátil po dlouhém zranění a už ukázal, že se pomalu vrací do formy. Dokázat to mohl opět v zápase s Augsburgem, ve kterém vedle něj nastoupil i Adam Hložek. Oba dva byli v hodně příležitostech, ale většinou si nepřišli na hrdinu Augsburgu Dahmena v brance. Jednoznačný muž zápasu. Utkání tak nakonec rozhodla až vítězná trefa Exequiela Palaciose ze čtvrté minuty nastavení.

To Václav Černý už štěstí měl. Za Wolfsburg se během listopadu dvakrát trefil a vypadalo to na formu. Prosinec už byl ale ze strany reprezentačního křídelníka dost chabý. Do nového roku však vstoupil startem v základní sestavě proti Mohuči. Trvalo mu 12 minut, než dokázal převzít balón od Majera a proklestit si cestu přes obránce až ke gólovému zakončení. Parádní trefa Černého však na výhru Vlků nestačila. Mohuč totiž dokázala ve druhém poločase zásluhou Silvana Widmera srovnat a utkání skončilo remízou. Gól je ale pro Černého perfektním startem do nového roku.

Adam Hložek

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články