Zpět na » 1. Bundesliga » Patrik Schick dostane obří šanci zazářit. Victor Boniface se zranil na 4 měsíce

Patrik Schick dostane obří šanci zazářit. Victor Boniface se zranil na 4 měsíce

Patrik Schick dostane obří šanci zazářit. Victor Boniface se zranil na 4 měsíce © iconsport.photo - Patrik Schick

3

Líbilo se

09.01. - Zatímco byl Patrik Schick zraněný, Bayer Leverkusen z belgického Royalu Union přivedl Victora Boniface. Nigerijský útočník se okamžitě stal hvězdou Bundesligy, několikanásobným nováčkem měsíce a měl s Nigérií jet dobýt AFCON. To se ale nestane. Boniface se zranil, a chybět bude až do dubna. To je šance pro Schicka na nesmrtelnost.

Patrik Shick měl start do loňské sezóny tragický a její konec snad ještě horší. Kvůli zranění vynechal velký počet zápasů. I bez něj se Bayer dokázal ze špatné formy dostat, ukončil ročník na místech zaručujících evropské poháry. Na startu nové sezóny ještě k dispozici nebyl, a tak bylo vedení nuceno jednat. Z Belgie přišel Victor Boniface král střelců Evropské ligy. V lize tolik branek nenasázel, ale potenciál obrovský. A to, co začal předvádět ze startu svého angažmá? Něco naprosto šíleného a nečekaného.

Victor Boniface byl Bundesligou vyhlášen nováčkem měsíce ve svých prvních 4 měsících. Mimochodem stále probíhá hlasování o nováčka měsíce prosince, na něhož je opět nominován. A čím se o to zasloužil? 23letý Nigerijec má totiž během 16 zápasů na kontě 10 gólů a 7 asistencí. Lepší střelce má Bundesliga aktuálně jen 3, lepšího nahravače jednoho a tím je Leroy Sané. Boniface navíc začal reprezentovat Nigérii a měl být vedle Victora Osimhena největší zbraní na AFCONU. Osimhen na to ale zřejmě zůstane "sám".

Victor Boniface se totiž před pár dny zranil a potvrdilo se, že turnaj nestihne, respektive bude k dispozici až během jeho pokročilých fázích, a proto zůstane v Leverkusenu. Jenomže konečná diagnóza je mnohem horší. Bez Victora Boniface se bude muset Bayer obejít až do dubna. Co to tak znamená? Šanci zazářit znovu dostane Patrik Schick. Ten má po svém návratu formu, ale je rozdíl krýt záda a střídat se s Bonifacem, a mít na zádech všechnu zodpovědnost. Pro Patrika nic nového. Letos je to ale jiné. Bayer ještě v této sezóně v žádné soutěži neprohrál a míří na titul. A Patrik Schick musí být klíčovou postavou. Teď nebo nikdy. Český útočník má šanci stát se klubovou legendou.

Victor Boniface

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články