Zpět na » 1. Bundesliga » Frankfurt našel náhradu za Durosinmiho. Ulovil obra z Premier League

Frankfurt našel náhradu za Durosinmiho. Ulovil obra z Premier League

Frankfurt našel náhradu za Durosinmiho. Ulovil obra z Premier League © iconsport.photo - Saša Kalajdžič

1

Líbilo se

07.01. - Rafiu Duorisnmi už byl jednou nohou ve Frankfurtu. Vše už bylo dořešené, jenomže nigerijský útočník neprošel zdravotní prohlídkou a z pro Plzeň hodně lukrativního transferu sešlo. Nyní už je to prakticky oficiální, protože Eintracht oznámil novou posilu do útoku v podobě Sašy Kalajdžiče z Wolverhamptonu. To je opravdu těžká váha. Přichází na hostování.

Rafiu Durosinmi je kometou českého fotbalu. Poprvé se ve Fortuna Lize velmi dobře ukázal v Karviné, odkud ho za nemalé peníze vykoupila Viktoria Plzeň. Moc dobře ale věděla, jaký klenot získává a na podzim tohoto ročníku byl nezastavitelným, především pak v kvalifikaci o Konferenční ligu. Přilákal spoustu zájemců, a třeba takový Eintracht Frankfurt se za něj rozhodl zaplatit 9 milionů eur. Vše bylo hotové, jen projít zdravotní prohlídkou. 20letý Nigerijec ale neprošel a z přestupu sešlo. To, že Durosinmi do Frankfurtu nezamíří je nyní prakticky potvrzeno.

Eintracht Frankfurt nutně potřebuje nového útočníka. V létě totiž nějak tak doufal, že Randal Kolo Muani v klubu ještě nějakou chvíli vydrží. Když ale přišlo 95 milionů er od PSG, říct ne by byla blbost. Jenomže nestihla přijít náhrada. Frankfurt měl údajně zájem třeba o Ekitikeho, který by zamířil výměnou z Paříže. No nevyšlo to. A ačkoliv Marmoush zažívá dobrou sezónu, výborný je i Chaibi, trenér by si přál ještě jedno pořádné kladivo s tím, že dva již zmiňovaní mohou hrát pod hrotem, u Chaibiho je to preferovaná pozice.

I když Durosinmi nevyšel, Frankfurt už vysněnou posilu dovedl. Jde o Sašu Kalajdžiče. Rakouský reprezentant ještě v sezóně 2021/22 hvězdil ve Stuttgartu. Jeho kariéru silně poznamenala zranění, a to i po jeho přestupu k Wolves do Premier League. V prvním zápase si přetrhl vazy v koleni a sezóna pro něj skončila. Letos se do formy nedostal. I proto tak nyní míří na hostování do Frankfurtu. Dohoda by neměla zahrnovat opci. V Anglii Kalajdžičovi stále věří. Podle sportovního ředitele Wolves měl rakouský obr prostě jen smůlu.

Saša Kalajdžič

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články