Zpět na » 1. Bundesliga » Dejagah nadále reprezentantem Německa

Dejagah nadále reprezentantem Německa

0

Líbilo se

16.10. - Ăštočník Wolfsburgu Ashkan Dejagah, který odmítl cestovat na zápas do Izraele, bude i nadále oblékat reprezentační dres Německa do 21 let.

Potomek iránských předků, který se narodil v Iránu a do Německa se přestěhoval ještě jako dítě, odmítl minulý týden cestovat do Tel Avivu na zápas kvalifikace ME 2009. Představitelé německého svazu se s hráčem setkali a deklarovali, že i nadále bude moci reprezentovat svou zem.

"Jasně deklaroval, že jeho požadavek nezúčastnit se zápasu v Izraeli neměla rasitický nebo antisemistický podtón", uvedl prezident DFB Theo Zwanziger po setkání s Dejagahem ve Frankfurtu. "Ujistil nás, že důvodem byly jeho iránské kořeny a dobré vztahy s rodinou." Irán totiž nikdy neuznal Izrael jako stát a varoval své sportovce před cestou do židovského státu.

V případě, že bude nominovaný, Dejagah nastoupí v domácím zápase s Izraelem. Ăštočník Wolfsburgu se omluvil, že byl špatně pochopen. "Diskriminace v jakékoliv podobě je mi cizí. Chci i nadále reprezentovat Německo," prohlásil Dejagah.

Aleš Dvořáček / fotbalportal.cz, SITA

Nejnovější články