Zpět na » 1. Bundesliga » Benjamínek Ligy mistrů je bez trenéra. Urs Fischer končí na lavičce Unionu Berlín

Benjamínek Ligy mistrů je bez trenéra. Urs Fischer končí na lavičce Unionu Berlín

Benjamínek Ligy mistrů je bez trenéra. Urs Fischer končí na lavičce Unionu Berlín © iconsport.photo - Urs Fischer

0

Líbilo se

15.11. - Union Berlín oznámil, že se s dosavadním koučem Ursem Fischerem dohodl na ukončení kontraktu, německý trenér tak opouští kormidlo berlínského klubu po pěti letech. Oznámení potvrdil management klubu ve středu ráno.

Rozhodnutí přišlo vcelku logicky po čtrnáctizápasové šňůře bez výhry, jež zahrnuje od září celkem třináct porážek. Poslední víkendový nezdar proti Bayeru Leverkusen navíc znamenal, že se Die Eisernen octli až na samém dnu ligové tabulky.

Od Fischerova příchodu v červenci 2018 prožilo mužstvo nesčetné množství úspěchů, kdy se nejprve v roce 2019 probojovalo do Bundesligy, v níž pak Union rok, co rok stoupal tabulkou, od 11. místa až po loňskou 4. příčku. Ta znamenala premiérovou účast klubu v Lize mistrů.

„Urs dosáhl v Unionu mimořádných věcí a posunul klub na zcela novou sportovní úroveň. Rád bych Ursovi poděkoval za jeho nasazení a respektovanou a důvěryhodnou spolupráci,“ uvedl sportovní ředitel Oliver Ruhnert v oficiálním prohlášení klubu.

Fischer dodal: „Posledních několik týdnů nám vzalo hodně energie. Zkusili jsme toho hodně, tým se hodně snažil, ale výsledky se nedostavovaly. Jsem velmi vděčný za důvěru, kterou jsem zde po celou dobu cítil. Ale přesto mi nyní přijde vhodný čas na změnu. Někdy týmu pomůže nová tvář.“

Dominik Pánek / bundesliga.com

Nejnovější články